رئیس‌جمهور در هشتمین جلسه شورای عالی مسکن بر ساماندهی بازار اجاره بها و نظارت بر عملکرد سکوهای ارتباطی در زمینه مسکن و اجاره بها به منظور جلوگیری از سوداگری و قیمت سازی در بازار مسکن تأکید کرد و از تمامی مسئولان و دستگاه ها خواست با عمل به وظایف خود باعث رفع هر چه بیشتر نگرانی مردم از ناحیه تأمین مسکن شوند.

به گزارش اخبار ساختمان، سیدابراهیم رییسی رییس جمهور در هشتمین جلسه شورای‌ عالی مسکن بر ساماندهی بازار اجاره بها و نظارت بر عملکرد سکوهای ارتباطی در زمینه مسکن و اجاره بها به منظور جلوگیری از سوداگری و قیمت سازی در بازار مسکن تأکید کرد و از تمامی مسئولان و دستگاه ها خواست با عمل به وظایف خود باعث رفع هر چه بیشتر نگرانی مردم از ناحیه تأمین مسکن شوند.
رییس جمهور در این جلسه که با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، وزیر کشور، وزیر نیرو و سایر وزرای عضو برگزار شد با تاکید بر ضرورت شتاب گرفتن اعطای تسهیلات به طرح های ساخت مسکن، استانداران را مکلف کرد، تسریع در نوسازی بافت های فرسوده را نیز در دستور کار قرار دهند.
رییسی در این جلسه همچنین از استانداری ها و ادارات مربوطه در استان ها خواست اراضی را که بیش از ۱۰ سال بلاتکلیف مانده و ساخت و ساز در آنها انجام نشده، شناسایی کرده و با ارائه مشوق های لازم و همچنین بهره گیری از سازوکارهای قانونی که در شورایعالی شهرسازی به تصویب رسیده است، این زمین ها را به ظرفیت ساخت و سازهای مسکن کشور اضافه کنند.
ساماندهی بازار اجاره بها و نظارت بر عملکرد سکوهای ارتباطی در زمینه بازار مسکن و اجاره بها به منظور جلوگیری از سوداگری و قیمت سازی در بازار مسکن از دیگر تأکیدات رئیس جمهور در جلسه امروز شورای عالی مسکن بود.
رئیسی با اشاره به افزایش سهم مسکن در سبد خانوار، از همه مسئولان و دستگاه ها خواست در زمینه اجرای نهضت ملی مسکن با جدیت به وظایف خود عمل کنند تا نگرانی مردم از ناحیه تأمین مسکن هر چه بیشتر برطرف شود.
در این جلسه مقرر شد دستورالعمل تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات به شرط اخذ نتیجه مطلوب در اجرای آزمایشی، به شکل سراسری در کل کشور اجرا شود. همچنین ایجاد درگاه سامانه ستاد ملی بازآفرینی شهری که آخرین وضعیت پروژه های نوسازی بافت فرسوده را نشان می دهد، به تایید اعضا رسید.
رئیس جمهور ضمن قدردانی از استقبال گرم و صمیمانه مردم غیور استان آذربایجان شرقی از کاروان دولت مردمی، این حضور دلگرم کننده را در شرایط جنگ ترکیبی و تلاش مستمر دشمن برای یأس آفرینی در کشور، معنادار خواند و با تمجید از موقعیت شناسی و هوشمندی مردم استان آذربایجان شرقی، افزود: این حضور حماسی، مسئولیت دولت مردمی را در پیگیری و رفع مشکلات استان سنگین تر می کند.
رئیس جمهور با ابراز امیدواری نسبت به اثربخشی مصوبات سفر اخیر در ارتقای زندگی مردم استان آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: همانطور که در دور اول سفرهای استانی، شاهد شکستن طلسم برخی مشکلات مزمن و به سرانجام رسیدن برخی پروژه ها با سابقه بیشتر از دو دهه در آذربایجان شرقی بودیم، با همت و تلاش دولتمردان و مسئولان محلی انشاالله دومین سفر استانی هم منشاء آثار خیر برای مردم غیرتمند و وفادار آذربایجان شرقی خواهد بود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *