مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه در دولت سیزدهم بیش از ۲۱۶ هزار واحد مسکونی در بافت های ناکارآمد وارد فرآیند نوسازی شده است، از تحویل و عرضه ۵۷ هزار و ۸۶۱ واحد از این میزان به مردم خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد آیینی افزود: در دوازدهمین سلسه بهره برداری و افتتاح گروهی واحدهای نوسازی شده در بافت های ناکارآمد شهری که هم زمان با سفر رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی به استان هرمزگان انجام شد، یک هزار و ۱۷۰ واحد دیگر در بافت های فرسوده به بهره برداری رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: با افتتاح های واحدهای نوسازی شده در دور دوم سفر رییس جمهوری به استان هرمزگان، میزان واحدهای نوسازی در این بافت ها به ۵۷ هزار و ۸۶۱ واحد رسید.
آیینی خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم، تاکنون بیش از ۲۱۶ هزار واحد مسکونی در دست نوسازی قرار گرفت که از این میزان ۵۷ هزار و ۸۶۱ واحد نوسازی و تحویل شد و مابقی نیز در دست انجام است.
به گفته وی، میزان واحدهای در حال نوسازی رو به افزایش است.
یکی از محورهای اصلی فعالیت دولت سیزدهم، شتاب بخشی به نوسازی مسکن در بافت های فرسوده و مساله دار شهری کشور است. به دلیل حجم بالای بناهای ناپایدار و غفلت هایی که در گذشته انجام شده، دولت خود را مکلف و متعهد می داند که با وجود تحریم ها و فشارهای اقتصادی به این موضوع شتاب بدهد و بر این اساس به سمت مردمی سازی این کار حرکت کرد.
ایرنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *