مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تا کنون زمین برای ساخت ۱۰۰ هزار مسکونی در قالب پروژه های صنعت شهر تامین شده و طبق هدفگذاری انجام شده تا پایان سال تامین اراضی در این طرح به ۲۰۰ هزار واحد می رسد.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تفاهم با صنایع بزرگ و شرکت های صنعتی برای تامین زمین و ساخت مسکن کارکنان آن ها را یکی از روش های سودمند در تامین اراضی نهضت ملی مسکن دانست و گفت: تا کنون زمین با ظرفیت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب صنعت شهرها تامین شده است و ۵۰ هزار واحد دیگر نیز در شرف امضای تفاهم قرار دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مزایای این طرح گفت: در طرح صنعت شهرها، مدیریت ساخت بر عهده صنایع قرار می گیرد و به این ترتیب صنایع به دولت در ساخت و تامین مسکن کمک می کنند.
مالکی مزیت دیگر را استفاده از تسهیلات صنایع برای مسکن کارکنان در طرح نهضت ملی مسکن دانست و گفت: شرکت ها و صنایع در تهیه طرح مشارکت می کنند و با توجه به ذائقه کارکنان و توان تخصصی خود از مرحله تهیه تا ساخت را بر عهده می کند.

ساخت واحدهای ویلایی برای کارگران در یزد

وی با بیان اینکه تفاهم برای تامین ۵۰ هزار واحد دیگر با صنایع به زودی امضا می شود، افزود: اخیرا در یزد ساخت واحدهای ویلایی برای کارگران صنایع آغاز شده است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد: با توجه به اینکه سهم تامین زمین برای کل پروژه مسکن مهر در سازمان ملی زمین و مسکن ۵۰۰ هزار واحد بود، تامین زمین برای ۱۰۰ هزار واحد تنها در یک بخش یا صنف تا کنون عدد خوبی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص استفاده از اراضی بانک های دولتی برای تامین زمین در نهضت ملی مسکن گفت: اموال بانک ها شامل دو بخش می شود که دسته اول، سرمایه خود بانک بوده و متعلق به دولت است که اگر در این حوزه زمینی و ملکی شناسایی شود، برای در طرح نهضت ملی مسکن مورد استفاده قرار می گیرد.
مالکی افزود:‌ دسته دوم اراضی خریداری شده از منابع و سپرده های مردم است که مشمول قانون اراضی مازاد سایر دستگاه های دولتی نمی شود. بنابراین اینکه اموال و اراضی از چه محلی خریداری شده مهم است.
وی گفت: هنوز اقدامی در خصوص شناسایی اراضی متعلق به دولت در بانک ها انجام نشده است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *