سرپرست ریاست جمهوری فردا پنج شنبه برای افتتاح بیش از ۱۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن وارد خراسان رضوی خواهد شد.

به گزارش اخبار ساختمان، وحید داعی مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: ۱۰ هزار و ۴۷۷ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان آماده بهره برداری است که در قالب طرح های "یادگار ابراهیم" با حضور سرپرست ریاست جمهوری فردا (پنجشنبه) به بهره برداری می رسد.
وی افزود: همچنین با حضور مخبر، زمین برای آغاز ساخت واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن به ۱۹ هزار و ۷۸۰ متقاضی در استان واگذار می شود که مربوط به عمده شهر‌ها و برخی روستا‌های خراسان رضوی می شود.
وی ادامه داد: تولید چهار میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در مدت چهار سال دولت سیزدهم برنامه ریزی شد که سهم خراسان رضوی از این تعداد ۳۶۳ هزار و ۹۳۴ واحد بود که در قالب چهار برنامه "حمایتی، خودمالک، بازآفرینی شهری و روستایی" به اجرا گذاشته شده است.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت:از این تعداد، سهم برنامه حمایتی ۱۶۸ هزار و ۷۱۷ واحد، برنامه بازآفرینی شهری ۵۶ هزار و ۲۳۶ واحد، خودمالک شهری ۷۴ هزار و ۹۸۱ واحد و خود مالک روستایی ۶۴ هزار واحد در خراسان رضوی است.
داعی افزود: در مجموع تاکنون در چهار قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان ساخت ۱۶۴ هزار واحد به اجرا درآمده و از تسهیلات بانکی استفاده کرده اند که میزان پیشرفت اجرایی آنها از ریختن فونداسیون تا بهره برداری کامل بوده است.
وی ادامه داد: با این میزان خراسان رضوی ۶۴ درصد از هدف سه ساله خود در این طرح را محقق کرده است.
دانشجو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *