سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعلام برگزاری همایش صنعت قیر کشور در همکاری با انجمن قیر از برنامه آن مرکز در همکاری با سایر نهادهای مرتبط وزارتخانه برای تدوین دستورالعمل نقشه راه حمل و نقل خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمدمهدی حیدری سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از برگزاری روز گرامیداشت صنعت قیر با ارایه دستاوردهای مرکز تحقیقات در همکاری با سایر سازمان های مرتبط همچون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و انجمن قیر کشور خبر داد.
سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه در کشور حدود ۳۰۰ هزار کیلومتر انواع راه وجود دارد بر ایجاد و نگهداری راه های با کیفیت تاکید کرد و گفت: ایجاد و نگهداری راه های باکیفیت به سه عامل ماشین‌آلات و تجهیزات، نیروهای آموزش دیده و مصالح و مواد وابسته است که با این توجه به این سه عامل، ایجاد و نگهداری راه های جدید و حفظ راه های موجود در برنامه تمامی ارکان وزارت راه و شهرسازی است.

ارتفای کیفیت قیر در روسازی راه ها

حیدری ادامه داد: در موضوع مواد و مصالح مورد نیاز ایجاد و نگهداری راه ها، قیر یکی از موادی است که در کیفیت روسازی راه های نقشی حائز اهمیت دارد و در سال های گذشته کیفیت دهی به قیر و نحوه استفاده از آن در نگهداری راه ها مورد توجه بوده است.
وی کنترل کیفیت قیرها، تهیه نقشه پهنه بندی PG قیر، دوجداره کردن تانکرهای حمل و تدوین ضوابط و مقررات را از جمله راهبردهای مناسبی عنوان کرد که در سال های گذشته تمامی ارکان وزارت راه و شهرسازی و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی بر آن اهتمام داشتند.
حیدری تصریح کرد: در همایش پیش رو که ۱۸ مرداد در مرکز تحقیقات برگزار خواهد شد یکی از موضوعاتی که پیگیری خواهد شد و مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت رویکردهایی است که با توجه به اعتبارات محدود می توان در خصوص نگهداری راه ها مورد توجه قرار داد. بهره مندی از آسفالت های لایه نازک، قیرهای اصلاح شده بخشی از این رویکردهاست که در گفتگو با صاحبنظران مورد بررسی بیشتر قرار خواهد گرفت و برای عملیاتی شدن آن تدبیر می شود.
وی ادامه داد: به منظور استفاده بیشتر از آسفالت های لایه نازک، قیرهای اصلاح شده و سایر موارد به دنبال آن هستیم تا سهم قیر را در طرح اختلاط آسفالت کم کنیم و با جایگزین کردن موارد دیگر بتوانیم بر وظایف خود برای نگهداری راه های موجود جامه عمل بپوشانیم.

دستورالعمل اجرایی نقشه راه حمل و نقل تدوین می شود

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در حوزه ایمنی حمل و نقل به تدوین نقشه راه‌ حمل و نقل با همکاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سایر بخش های دخیل در حوزه حمل و نقل همچون پلیس راهور اشاره کرد و افزود: در صدد هستیم تا راهکارهای اجرایی و عملیاتی نقشه راه حمل و نقل را در کمیسیون ایمنی راه ها عملیاتی و اجرایی کنیم.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *