رییس هیات عامل صندوق ملی مسکن از تامین اعتبار ۲۸۰۰ میلیارد تومانی صندوق مسکن در سال جاری برای تکمیل واحدهای نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمدرضا مهدیار اسماعیلی رییس هیات عامل صندوق ملی مسکن درباره کمک های مالی صندوق ملی مسکن به اجرای طرح نهضت ملی مسکن و تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر در سال جاری توسط این صندوق، توضیح داد: رقمی که از ابتدای امسال تاکنون به حوزه مسکن توسط صندوق ملی مسکن تخصیص یافته است معادل ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که از این میزان، ۱۶۰۰ میلیارد تومان سهم شهرهای جدید و برای تکمیل واحدهای مسکونی آن بخش و ۱۲۰۰ میلیارد تومان نیز برای تکمیل واحدهای مسکونی استان های کشور هزینه می شود.
رئیس هیات‌عامل صندوق ملی مسکن در پاسخ به این پرسش که بدهی بانک هایی که به تعهدات خود برای پرداخت تسهیلات به بخش مسکن عمل نکردند چه میزان است و چه میزانی از این جریمه ها به صندوق برگشته است؟ گفت: برای سال ۱۴۰۰ بدهی بانک ها معادل ۶۹ هزار میلیارد تومان و برای سال ۱۴۰۱ نیز بدهی بانک ها معادل ۹۰ هزار میلیارد تومان است که در مجموع پیش بینی جریمه بانک های غیرمتعهد به بخش مسکن ۱۵۹ هزار میلیارد تومان است.
مهدیار اسماعیلی تصریح کرد: پیگیر وصول بدهی بانک ها هستیم و از وزارت اقتصاد می خواهیم تا در پیگیری این موضوع اهتمام داشته باشد.
این مقام مسئول گفت: هم اینک و در یک سالگی صندوق، کنش صندوق در پروژه های لاینحل و از پیش گره خورده وزارت راه و شهرسازی مثبت بوده است و بسیاری از پروژه هایی که سال ها باقیمانده بود و وزارتخانه فرایندی برای حل مشکل مالی آن نداشت؛ هم اکنون به‌کمک صندوق حل شده است و برخی از پروژه های مسکنی اولویت دار، تکمیل شده و واحدهای مسکونی در اختیار مردم قرار گرفته است.
وی درباره موجودی صندوق نیز توضیح داد: هم‌اکنون موجودی صندوق ملی مسکن و تخصیص های قطعی این صندوق معادل پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که در اختیار صندوق قرار دارد و می تواند در آینده به پروژه ها و تکمیل آنها اختصاص یابد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *