مدیرعامل صندوق ملی مسکن از هزینه ۲ هزار میلیارد تومانی منابع صندوق ملی مسکن در سال گذشته برای تولید و تکمیل مسکن خبر داد و گفت: پیش بینی ما برای امسال در بخش بازگشت اقساط مسکن مهر حدود ۳.۸ همت است که مکاتبات با بانک مسکن انجام شده است و آن را به نفع عملیات نهضت ملی و هزینه در مسکن، وصول خواهیم کرد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمدرضا مهدیار اسماعیلی مدیرعامل صندوق ملی مسکن در خصوص صندوق ملی مسکن و منابع آن صندوق توضیحاتی را ارایه کرد و گفت: صندوق ملی مسکن با هدف تامین مالی نهضت ملی و عملیات ساخت مسکن در کشور تاسیس شد و از زمان تاسیس تاکنون تلاش کرده تا مبتنی بر ظرفیت هایی که در اساسنامه تاکید شده است، فعالیت هایی را به منظور تامین تجمیع منابع مالی بخش مسکن، مشارکت در تامین مالی ساخت، جذب و هدایت منابع مالی، تجهیز منابع مالی به انجام برساند که همه آن فعالیت ها در نهایت منجر به تسریع و تسهیل در عملیات ساخت مسکن شود.
مدیرعامل صندوق ملی مسکن ادامه داد: سال گذشته از محل گردش منابع سازمان ملی زمین و مسکن و همچنین شهرهای جدید تلاش شد تا عملیات تکمیل واحدهای بازمانده مسکن مهر انجام شود.
مهدیار اسماعیلی افزود: سال گذشته حدود ۲ هزار میلیارد تومان در ساخت و تکمیل پروژه ها از محل منابع صندوق حمایت انجام شد که بخشی در ادرات کل راه و شهرسازی و بخشی در شهرهای جدید هزینه شده است.

ابلاغ بودجه یک هزار میلیارد تومانی صندوق ملی مسکن برای سال جاری

وی تصریح کرد: قانونگذار برای سال جاری منابع یک هزار میلیارد تومانی پیش بینی کرده که به صندوق ابلاغ شده است و بعد از تخصیص می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.
مدیرعامل صندوق ملی مسکن ادامه داد: علاوه بر بودجه عمومی که در بودجه امسال به صندوق ملی مسکن ابلاغ شده است قانون، ‌منابعی را برای صندوق در نظر گرفته است که خارج از مسیر بودجه قابل تحقق است که یکی از آن منابع، منابع حاصل از بانک هایی است که پرداخت تسهیلات مسکن را بنا بر قانون و در سقف تعیین شده انجام ندادند. بر همین اساس بانک هایی که ۲۰ درصد تسهیلات خود را به بخش مسکن تخصیص نداده اند مکلف اند تا برابر با میزان عدم تعهد خود را به صندوق ملی مسکن بازگردانند.

بازگشت اقساط مسکن مهر در بخش مسکن هزینه می شود

مهدیار اسماعیلی از دیگر مواردی را که به صندوق واریز خواهد شد بازگشت اقساط مسکن مهر عنوان کرد و گفت: پیش بینی ما برای ۱۴۰۲ در بخش بازگشت اقساط مسکن مهر حدود ۳.۸ همت است که مکاتبات با بانک مسکن انجام شده است و آن را به نفع عملیات نهضت ملی و هزینه در مسکن، وصول خواهیم کرد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *