مشاوران املاک مناطق مختلف تهران از جمله محله نارمک در شرق پایتخت می گویند که این روزها خرید و فروش مسکن به ندرت انجام می شود و بازار مقدار اندکی به سمت کاهش قیمت تمایل دارد.

به گزارش اخبار ساختمان، بازار مسکن در اکثر مناطق تهران دچار رکود شده و محله نارمک در شرق تهران از جمله محله هایی است که در کسادی به سر می برد. البته نرخ های پیشنهادی که از سوی برخی مالکان و مشاوران املاک اعلام می شود بعضا از منطق خاصی پیروی نمی کند.
به طور مثال امروز در محله نارمک یک آپارتمان ۷۳ متری نوساز ۹.۲ میلیارد تومان قیمتگذاری شده، در حالی که آپارتمان نوساز دیگری در همین محله با متراژ ۱۰۰ متر ۹ میلیارد تومان به فروش می رسد. این در حالی است که واحد ۱۰۰ متری به لحاظ چشم انداز و امکانات شرایط به مراتب مناسب تری در مقایسه با آپارتمان ۷۳ متری دارد.
این مقایسه می تواند یک شاخص کوچک برای نرخ گذاری های بی قاعده باشد که برخی مشاوران املاک به آن دامن می زنند. البته نقش عواملی همچون انتظارات تورمی، کمبود آپارتمان نوساز و سردرگمی بازار ناشی از نبود برآورد دقیق از شرایط اقتصادی در این شرایط قیمتی بی تاثیر نیست.
در این گزارش نرخ های پیشنهادی مسکن در محله نارمک را مشاهده می کنید.

قیمت های پیشنهادی برای آپارتمان مسکونی در محله نارمک
محدوده متراژ سن بنا قیمت کل
میدان 29 73 نوساز 9.2 میلیارد تومان
خیابان حیدرخانی 100 نوساز 9 میلیارد تومان
میدان 16 60 20 5.2 میلیارد تومان
نارمک جنوبی 69 8 6.5 میلیارد تومان
خیابان گلستان 70 14 7.8 میلیارد تومان
نارمک جنوبی 45 17 4.3 میلیارد تومان
کرمان 88 4 7.5 میلیارد تومان
گلبرگ 55 17 4.4 میلیارد تومان
کرمان 135 نوساز 14 میلیارد تومان
فرجام 50 23 4 میلیارد تومان

در شرایط موجود به دلیل کاهش قیمت ارز، طلا و خودرو بازار مسکن به ثبات قیمت و رکود معاملات رسیده است. بررسی ها نشان می دهد که نرخ های پیشنهادی آپارتمان در تهران نسبت به دو هفته قبل مقداری کاهش یافته اما ممکن است مقاومت برخی مالکان، روند کاهشی را دچار اختلال کند.
بنا به گفته واسطه های ملکی در حال حاضر خریدار و فروشنده چندانی در بازار مسکن وجود ندارد. اما احتمالا ادامه ثبات اقتصادی، امیدواری به وضعیت این بازار در میان مدت را افزایش می دهد.
ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *