وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۵ هزار و ۵۰۰ قطعه زمین به خانواده های دارای سه فرزند در سراسر کشور واگذار شده است از رسیدن این تعداد به ۷۰ هزار قطعه تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، مهرداد بذرپاش در آیین اهدای ۱۲۱۰ قطعه زمین رایگان به خانواده های بیش از سه فرزند در خراسان رضوی که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، عنوان کرد: این اتفاق مبارک در قانون جوانی جمعیت به آن اشاره شد و تاکید مقام معظم رهبری را همراه داشت و مجلس آن را تصویب کرد.
وی افزود: ما در دولت اگر رییس جمهور به نکته ای اشاره کند تمام تلاش خود را برای تحقق آن به کار خواهیم گرفت، اگر هم کاری نتوانیم آن کار را انجام دهیم به مردم اعلام خواهیم کرد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: موضوعی مانند طرح جوانی جمعیت، نه تنها اگر قانون هم تکلیف نمی کرد باید تمان ظرفیت ها را برای اجرای آن به کار می گرفتیم.
بذرپاش گفت: اگر سرنوشت آیندگان برایمان مهم است برای اجرای آن باید از هر ظرفیتی استفاده کنیم تا این موضوع بزرگ دینی، ارزشی، ملی و راهبردی را دنبال کنیم.
وی اضافه کرد: هرکسی که مثل ما فکر نمی کند کافی است به فکر کشورش باشد تا در راستای اجرای این موضوع گام بردارد و از انتشار و تبلیغ آن ابایی نداشته باشد. از پدر و پدربزرگ یک خانواده گرفته تا صاحبان اهل قلم و کسانی که دارای تریبون هستند باید در مورد این موضوع و جوانی جمعیت صحبت کرده و آن را تبلیغ کنند.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: وقتی رهبر انقلاب مرتبا و مکررا برای اجرای این قانون هشدار داده اند، یعنی این موضوع را مهم دانسته اند، از همین رو تصمیم سازان کشور باید برای آن چاره اندیشی‌کنند چرا که در اجرای آن هیچ بهانه ای وجود ندارد.
بذرپاش اظهار کرد: اجرای این قانون در وزارتخانه راه و شهرسازی مقدوراتی دارد. موضوع تامین زمین ساده نیست و تامین سایر خدمات آن نیز مراحلی دارد. برای خدمات زیربنایی هر قطعه زمین ۲۰۰ میلیون تومان بودجه لازم است.
وی گفت: ۲ تا ۳ ماه است که به صورت جدی اجرای قانون جوانی جمعیت را آغاز کرده ایم و در این مدت بیش از ۱۵۵۰۰ قطعه در سراسر کسور به خانواده های بالای سه فرزند اهدا شده است.
بذرپاش با اشاره به اجرای ۱۰ درصد طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی افزود: هدفگذاری که برای خراسان رضوی صورت گرفته اهدای هفت هزار قطعه زمین به خانواده های بالای سه فرزند تا پایان سال جاری است.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ان شاءالله تا پایان سال ۷۰ هزار قطعه زمین به هموطنان اهدا خواهیم کرد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *