عضو هیات مدیره بانک مسکن از انعقاد قرارداد بیش از پنج هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی و چهار هزار و ۶۴۱ فقره تسهیلات حوادث غیرمترقبه توسط این بانک در سال گذشته خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، سیدمحسن فاضلیان عضو هیات مدیره و معاون امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به تسهیلات اعطایی بانک مسکن در بخش مسکن روستایی در سال ۱۴۰۱ گفت: تا پایان اسفندماه سال گذشته پنج هزار و ۲۹۸ قرارداد اعطای تسهیلات مسکن روستایی در بانک مسکن منعقد شده است.
عضو هیات مدیره بانک مسکن افزود: مبلغ تسهیلات منعقده در بخش مسکن روستایی در بانک مسکن تا اسفندماه سال گذشته هشت هزار و ۱۹۹ میلیارد ریال بوده است که بانک تا همین زمان سه هزار و ۶۵۱ میلیارد ریال پرداخت کرده است. کل اعتبارات ابلاغی بانک مرکزی در حوزه تسهیلات مسکن روستایی به شبکه بانک مسکن ابلاغ شده است که متناسب به معرفی نامه صادره، در سال جاری انجام خواهد شد.
فاضلیان با بیان اینکه سقف اعطای تسهیلات برای هر واحد مسکونی برای تسهیلات مسکن روستایی ۲ میلیارد ریال است، گفت: سود سهم متقاضی در این تسهیلات پنج درصد است و بانک از زمان ارایه معرفی نامه توسط متقاضیان از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، فرآیند اعطای این تسهیلات را انجام می دهد.
وی همچنین با اشاره به اعطای تسهیلات حوادث غیرمترقبه توسط این بانک در سال گذشته گفت: به بانک مسکن در سال گذشته در حوزه پرداخت این تسهیلات چهار هزار و ۶۴۱ واحد مسکونی معرفی شد که قرارداد تمامی این واحدها در بانک انجام شد.
معاون امور اعتباری بانک مسکن تصریح کرد: مبلغ منعقده برای قرارداد این تعداد واحد مسکونی (چهار هزار و ۶۴۱ واحد) سه هزار و ۷۹ میلیارد ریال بوده است که از این میزان ۲ هزار و ۷۷۱ میلیارد ریال توسط بانک پرداخت شده و مابقی آن در حال انجام است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *