اساس و پایه کدهای رهگیری در بنگاه های املاک بر پایه ریال است و نمی توان در این رابطه مبلغی را به دلار در قالب معاملات وارد کرد.

به گزارش اخبار ساختمان، داود بیگی نژاد، نایب رییس اول اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به انتشار مطالبی مبنی بر انجام معاملات مسکن بر پایه دلار، گفت: اساس و پایه کدهای رهگیری در بنگاه های املاک بر پایه ریال است و نمی توان در این رابطه مبلغی را به دلار در قالب معاملات و قرارداد وارد کرد.
وی افزود: در واقع معاملات و قراردادهای خرید و فروش و اجاره مسکن که در چارچوب ضوابط اتحادیه مشاوران املاک تنظیم می شود، بر مبنای واحد پولی کشورمان که ریال است و نمی توان قراردادی را به دلار تنظیم و امضا کرد.
وی با بیان اینکه تاکنون شکایتی در این رابطه به اتحادیه مشاوران املاک ارجاع نشده است، بیان داشت: همچنین پرونده ای مرتبط با این مساله که قراردادی با دلار صورت گرفته در این اتحادیه باز نشده و بر همین اساس نمی توان این مساله را تایید کرد.
بیگی نژاد با اشاره به افزایش تعداد بنگاه های املاک، تصریح کرد: یکی از پیشنهادها برای ساماندهی بازار مسکن این است که دفاتر مشاور املاک به صورت منطقه ای و جمعیتی راه اندازی شود، بدین معنی که بر اساس جمعیت هر منطقه اقدام به ارایه مجوز به این دفاتر کرد.
بازار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *