یک کارشناس بازار مسکن گفت: این تصور غلطی است که فکر کنیم اگر مردم بفهمند قیمت ها گران می شود و یا گران شده، بیشتر قیمت ها تغییر می کند. انتظارات تورمی اینگونه نیست که اگر مردم آمار را نبینند، انتظارات شکل نمی گیرد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمود اولاد، کارشناس بازار مسکن درباره وضعیت بازار مسکن می گوید: در حال حاضر آمارهای رسمی در حوزه مسکن منتشر نمی شود، آمار مرکز آمار نیز نشان می دهد که کاهش قیمتی در کار نبوده است.
وی با اشاره به حبس ۹ ماهه آمار مسکن، می افزاید: این اتفاق اثر مثبتی قطعا در بازار نخواهد داشت. این تصور غلطی است که فکر کنیم اگر مردم بفهمند قیمت ها گران می شود و یا گران شده، بیشتر قیمت ها تغییر می کند. انتظارات تورمی اینگونه نیست که اگر مردم آمار را نبینند، انتظارات شکل نمی گیرد.
این کارشناس بازار مسکن تصریح می کند: انتظارات تورمی از خیلی مولفه ها تبعیت می کند؛ نه فقط شنیدن اینکه قیمت ها چقدر شده است. اصلا انتظارات براساس قیمت های رسمی میانگین شده ایجاد نمی شود؛ انتظارات تورمی برای مثال، اینگونه ایجاد می شود که از مشاوران املاک بپرسید قیمت ها چند و چگونه شده است. انتظارات قیمت اینگونه شکل می گیرد. یا این که افراد که با هم صحبت می کنند، از وضعیت قیمت ها بگویند.
اولاد عنوان می کند: انتظارات ناشی از میزان اعتمادی است که مردم به سیاست های دولت و حاکمیت دارند. انتظارات را سیاست های کلان و تحولاتی که در سیاست های کلان رخ می دهد، شکل می دهد؛ نه اینکه آمارها حبس شود.
تازه نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *