مدیرعامل شرکت عمران با تاکید بر اینکه امکان فعالیت صنعت کاران برای تولید مسکن در شهرهای جدید فراهم شده است، گفت: از سازندگان بخش خصوصی برای تحقق اهداف دولت در ایجاد شهرها و شهرک های جدید دعوت می شود.

به گزارش اخبار ساختمان، علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در حاشیه بیست و سومین در نمایشگاه صنعت ساختمان در گفت ‌و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه حوزه تولید مسکن پیشران اقتصاد به شمار می رود گفت: ایجاد شهرهای جدید و با کیفیت یکی از اولویت های شرکت عمران شهرهای جدید است، بدین معنا که شهرهای جدید به عنوان سکونتگاه های جدید با کیفیت و سرزنده شناخته شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بهره مندی از ظرفیت فناوری و تکنولوژی برای پایدارسازی کالبدهای شهری از دیگر اولویت های این شرکت است.
جعفری با اشاره به اینکه نمایشگاه صنعت ساختمان، توان داخلی صنعت گران را به معرض نمایش گذاشته است بر استفاده از ایده ها و مصالح باکیفیت و استاندارد تاکید کرد و گفت: قرار است تا زندگی مردم در شهرهای جدید علاوه بر کیفیت همراه با آرامش باشد. یکی از ابزارهای آرامش، هوشمندسازی و استفاده ظرفیت های صنعتی سازی است.
وی تصریح کرد: تجاری سازی و صنعتی سازی نیازمند حمایت از سوی دولتمردان است و در این راه تلاش خواهیم کرد تا ادبیات و فرهنگ تولید مسکن با نگاه هوشمند سازی را به شکل ترویجی آموزش دهیم.
جعفری مدیریت زمان و مدیریت هزینه را از دیگر موارد مهم در رشد تولید مسکن برشمرد و افزود: ظرفیت های بهره مندی از مصالح ساختمانی با کیفیت در عمل باید پیاده سازی شود. در همین خصوص نیاز داریم تا قراردادهایی را با پیمان کاران به امضا برسانیم که در آنها استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در تولید انبوه ملاک عمل باشد.
جعفری با تاکید بر اینکه امکان فعالیت صنعت کاران برای تولید مسکن در شهرهای جدید فراهم شده است؛ گفت: ارائه خدمات عمومی، عمرانی، شهری و سایر خدمات رو بنایی و زیربنایی برای توسعه پایدار در برنامه شرکت عمران شهرهای جدید است.
وی تصریح کرد: از صنعتگران و صاحبان ایده دعوت می کنیم تا در تولید مسکن همراه دولت باشند زیرا برنامه دولت برای تاسیس ۵۰ شهر جدید و ۲۷ شهرک ساحلی نیازمند همکاری بخش خصوصی است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *