مدیرعامل بانک مسکن در امضای تفاهم نامه همکاری با مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره هلدینگ پتروفرهنگ به عنوان بزرگترین هلدینگ موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، بر اهمیت توسعه تعاملات بانک مسکن با شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.

به گزارش اخبار ساختمان، تفاهم نامه بانک مسکن با موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان امضا شد. بر اساس این تفاهم نامه، هلدینگ پتروفرهنگ متعهد به ایجاد و توسعه مراودات مالی در بانک مسکن و متمرکز کردن فعالیت های مرتبط با انواع خدمات بانکی نزد این بانک می شود. ترغیب و تشویق پیمانکاران و شرکت های طرف قرارداد برای تمرکز فعالیت های بانکی نزد بانک مسکن از دیگر تعهدات هلدینگ پتروفرهنگ در قالب این تفاهم نامه است.
همچنین بانک مسکن نیز بر مبنای ظرفیت های موجود، انواع خدمات بانکی، اعتباری، صدور ضمانت نامه‌، خدمات بازار سرمایه، خدمات ارزی و صرافی، خدمات لیزینگی، کارگزاری و… را به شرکت و کارکنان ارائه می کند.
مدیرعامل بانک مسکن در آئین امضای تفاهم نامه همکاری با جواد زارع‌پور، مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره هلدینگ پتروفرهنگ به عنوان بزرگترین هلدینگ موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، بر اهمیت توسعه تعاملات بانک مسکن با شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.
وی با اشاره به ظرفیت های مجموعه بانک مسکن و شرکت های زیرمجموعه به ویژه در حوزه ساخت و ساز، زمینه های همکاری مشترک مبتنی بر طرح ها و خدمات اعتباری و تسهیلاتی بانک مسکن را تشریح کرد و این بانک را آماده همکاری گسترده با هلدینگ پتروفرهنگ به ویژه در حوزه تخصصی مسکن دانست.
حسینی با تبریک ولادت با سعادت مهدی موعود (عج)، امضای این تفاهم نامه را در این روز مغتنم برشمرد و گفت: امیدواریم به یاری امام عصر (عج) خدمتگزاران خوبی برای مردم باشیم و این امانت الهی را با سرافرازی به صاحب آن بازگردانیم.
مدیرعامل بانک مسکن از تغییر رویکرد و توسعه اقدامات بانک مسکن از تامین مالی و اعطای تسهیلات به سمت شهرسازی خبر داد و با اشاره به هدفگذاری ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور توسط بانک مسکن گفت: در همین راستا در چند روز اخیر عملیات اجرایی ساخت بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی در مناطق مختلف به ویژه در استان تهران آغاز شده است.
حسینی در همین رابطه به امضای قرارداد و کلنگ زنی ۵۳۰ واحد مسکونی در فاز ۳ پردیس و مشارکت در ساخت ۴۰۰۰ واحد مسکونی در فاز ۸ این شهر با طراحی و معماری مدرن و نیز پیگیری دریافت مجوز ۴۰۰۰ واحد در شهر ملارد اشاره کرد.
وی با تبیین چشم انداز و افق توسعه‌ محور بانک مسکن، به امضای تفاهم نامه ساخت شهرهای ساحلی خلیج فارس در استان هرمزگان در راستای عمل به دستور رهبر معظم انقلاب در توسعه شهرهای جدید ساحلی و سیاست کلان دولت مبنی بر انتقال شهرها به سواحل دریا و لزوم توسعه اقتصاد دریامحور اشاره کرد.
حسینی در خصوص امضای تفاهم نامه همکاری با پتروفرهنگ، آن را منشا خیر و برکت برای هر دو مجموعه خواند و بر اجرای سریع توافقات به عمل آمده در تمامی حوزه ها تاکید کرد.
زارع پور مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره هلدینگ پتروفرهنگ نیز با ابراز خرسندی از این تفاهم نامه گفت: این هلدینگ و عواید حاصل از این توافق به طور کامل متعلق به قشر فرهنگیان است که بر همگی ما حقی دارند و امیدواریم این تعامل برای هر دو مجموعه و ذینفعان آن منشا خیر و اثر باشد.
وی در ادامه به چهار گروه شرکت های هلدینگ پتروفرهنگ و زمینه های فعالیت و خدمات آنها اشاره کرد و گفت: پتروفرهنگ بازوی اصلی سرمایه گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی است و منابع موجود را صرف شناسایی فرصت های جدید، بهبود ترکیب سرمایه گذاری ها، راهبری اجرای طرح های اجرایی و نظارت و راهبری شرکت های تولیدی و خدماتی می کند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *