مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از برگزاری دومین نشست کارگروه اجرای تفاهم نامه مشترک این سازمان با دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه استفاده از اراضی این نهاد برای ساخت مسکن خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان به نقل از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، ارسلان مالکی مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن، با بیان اینکه زمین های مازاد در اختیار دانشگاه ها ظرفیت بسیار بالایی برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن دارند گفت: طی نشست امروز آخرین وضعیت تفاهم برای اختصاص اراضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلبهار در استان خراسان رضوی برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن اختصاص مورد بررسی قرار گرفت.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: کل مساحت این اراضی حدود ۲۰۰ هکتار است که براساس تفاهمنامه مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی این اراضی با سه کاربری مسکونی، آموزشی و تجاری به بهره برداری خواهند رسید.
مالکی در خصوص ظرفیت جمعیت پذیری این اراضی اظهار کرد: برآوردهای اولیه در استان نشان می دهد که می توان برای سه هزار و ۵۰۰ متقاضی در این اراضی خانه سازی کرد.
وی ادامه داد: اولویت ما برای ساخت مسکن در این منطقه واحدهای تک طبقه و رعایت الگوی ایرانی اسلامی در ساخت و سازهاست.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن همچنین گفت: مقرر شد نشست های بعدی کارگروه به صورت منظم و هفتگی با حضور مدیران ادارات کل راه و شهرسازی استان ها و دانشگاه های آزاد این مناطق برای پیگیری آخرین وضعیت اجرای تفاهمنامه انجام شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *