کمبود عرضه در بازار مسکن ایالات متحده موجب افزایش قیمت برای نهمین ماه متوالی شد و رکورد جدیدی به ثبت رسید.

به گزارش اخبار ساختمان، بر اساس داده های تعدیل شده فصلی، شاخص ملی قیمت مسکن در ایالات متحده از ماه سپتامبر تا اکتبر افزایشی ۰.۶ درصدی را تجربه کرد. همزمان، شاخص فصلی تعدیل شده از قیمت مستغلات در ۲۰ شهر بزرگ آمریکا صعودی ۰.۶ درصدی را تجربه کرد.
برایان لوک (Brian Luke)، مدیرکل بخش کالاها و دارایی های واقعی و دیجیتال در شرکت زیر مجموعه اس‌اندپی گلوبال در بیانیه ای عنوان داشت: قیمت مسکن ایالات متحده در ماه اکتبر با توجه به نرخ های سالانه، سریعترین افزایش خود را ثبت کرده است. داده ها حاکی از افزایش سراسری قیمت ها در کشور آمریکا بوده و در ۱۹ شهر از ۲۰ شهر بزرگ، افزایش قیمت مسکن مشاهده شده است.
شاخص مذکور تخمین می زند نرخ رهن ۳۰ ساله مسکن به سمت هشت درصد میل خواهد کرد و بدین ترتیب خریداران بالقوه از بازار بیرون رانده می شوند. بسیاری از مالکان کنونی، خرید خود را در دوران پایین بودن نرخ های بهره انجام داده و از وام های ارزان استفاده کرده بودند؛ اما با افزایش شدید نرخ های بهره، این افراد از فروش امتناع کرده و عرضه کاهش یافته است.
شاخصی که توسط شرکت Redfin تهیه شده نشان داد که رشد قیمت مسکن برای سومین ماه متوالی در نوامبر تضعیف شده است. این گزارش نشان داد، افزایش قیمت ماه اکتبر به میزان ۰.۶ درصد، کمترین میزان صعود قیمت از ماه ژوئن است که نسبت به سال گذشته ۶.۴ درصد افزایش یافته بود.
بازار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *