فرمانده کل انتظامی کشور به صاحبان واحد‌های مسکونی موسوم به پلاک قرمز هشدار داد تا سه ماه آینده ملک خود را تعیین تکلیف کنند.

به گزارش اخبار ساختمان، سردار رادان در حاشیه بازدید از طرح پاکسازی مناطق شوش و مولوی از لوث معتادان متجاهر گفت: یکی از اقدامات پلیس در بحث معتادان متجاهر شناسایی واحد‌های موسوم به پلاک قرمز بود یعنی واحد‌هایی که رها و تبدیل به مرکز توزیع و استعمال ماده مخدر شده اند.
وی ادامه داد: به مالکان آن ها هشدار داده ایم تا سه ماه نسبت به تعیین تکلیف واحد خود از تاریخی که به آنها گفته ایم، اقدام کنند.
سردار رادان ادامه داد: یکی از مسایلی که اهالی شوش و هرندی با آن روبرو هستند، موضوع معتادان متجاهر است و قول داده ایم که این دغدغه را از روی دوش مردم برداریم و در این راستا دستگاه قضایی، شهرداری و حتی مردم محل همراه شدند.
وی افزود: ابتدا معتادان متجاهر را جمع آوری کردیم، تعدادی کارتن خواب هم بود که مردم را از لحاظ روحی و روانی آزار می دادند و از سوی دیگر مکان های موسوم به پلاک قرمز بود که به حال خود رها شده بودند.
فرمانده فراجا با بیان اینکه از این مکان ها معتادان برای تجمع و سرقت های خرد استفاده می کردند، گفت: با اجرای طرح، تعداد آنها کم و کمتر شد؛ از دیشب تعداد معتادان متجاهر به 60 نفر رسیده البته که ساماندهی، تغییر چهره و لباس آنها مهم است.
سردار رادان یادآور شد: خانه های پلاک قرمز را دیگر پلمب نکردیم و با مصالح ساختمانی آنها را پوشاندیم و باید انشعابات آب و گاز و برق آنها نیز قطع شود.
وی ادامه داد: یک تعداد دستفروش هم در شوش و هرندی بودند که در واقع وسایل سرقتی را جابجا می کردند و یک حضور غیر طبیعی داشتند که منطقه را از حضور این به ظاهر دستفروشان آزاد کردیم.
فرمانده فراجا با تاکید بر اینکه باید بستر‌های تخلفات مثل ضایعاتی فروشی ها، پلاک قرمز را پاک کنیم، گفت: ضایعات را معتادان جمع می کنند و به این محل می آوردند، ما محل را بلوکه کردیم و از شهرداری می خواهیم که نسبت به ساماندهی اقدام کند گو اینکه بسیار فعال هستند.
فرمانده فراجا افزود: از همکارانم خواستم که به صورت مستمر در اینجا حضور داشته باشند و باید با افتخار بگوییم که بچه شوش و هرندی هستیم چرا که این محله جانباز خیز است و در دفاع مقدس اهالی اینجا زحمات زیادی کشیده اند.
وی تاکید کرد: دستگاه های دیگر هم باید به مقوله معتادان متجاهر ورود کنند شاید هم این منطقه را خوب نمی شناسند و از طرفی توزیع غذا از طرف خیرین در این محلات هم موجب افزایش معتادان شده است.
سردار رادان با بیان اینکه ما براساس خواسته مردم ورود انتظامی کردیم و همچنان می مانیم، گفت: اما انتظار داریم دستگاه ها هم ورود فرهنگی کنند؛ اقدام بعدی ما دیگر محله ها و خیابان های تهران است؛ به مردم این محله قول می دهم زمانی که تهران باشم و در ماموریت نباشم حتما به این محله شبانه و کوچه به کوچه سر بزنم.
وی اضافه کرد: بچه های بسیج هم فعال هستند و سردار حسن زاده فرمانده سپاه محمدرسول الله (ص) هم پای کار است.
آریا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *