درحالی ساخت برخی پروژه های نهضت ملی مسکن هنوز آغاز نشده که راه و شهرسازی تهران با ارسال پیامک هشدار از متقاضیان خواسته آورده خود را به ۲۲۰ میلیون تومان افزایش دهند.

به گزارش اخبار ساختمان، گرچه حدود 2 سال از آغاز ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن می گذرد اما ساخت برخی از پروژه های این طرح به خصوص در استان تهران هنوز اجرا نشده است. پروژه هایی که عدم همراهی سیستم بانکی مهم ترین دلیل طولانی شدن پروسه ساخت آنها اعلام شده است.
در این بین متقاضیان برخی پروژه ها با وجود اینکه حدود 160 میلیون تومان آورده را واریز کرده اند از صبح امروز با پیامک اخطار واریز مبلغ 60 میلیون تومان دیگر از سوی اداره راه و شهرسازی استان تهران غافلگیر شده اند. این اداره کل با ارسال پیامکی به شرح زیر از متقاضیان خواسته تا یکماه دیگر 60 میلیون تومان واریز کنند؛
«متقاضی محترم نهضت ملی مسکن آقای / خانم/ با توجه به پیشرفت پروژه حداکثر تا تاریخ 1402/08/22 ساعت 00:00 مبلغ 600,000,000 ریال به شماره‌حساب ——- واریز نمایید.»
این در حالی است که به گفته این متقاضی، پروژه موردنظر با وجود واریز آورده 160 میلیون تومانی پیشرفت فیزیکی صفر درصدی دارد.
وی در این باره گفت: تاکنون یک میلیارد و 600 میلیون ریال را طی چند مرحله برای واحد نهضت ملی مسکن واریز کرده ام، اما هنوز پروژه موردنظر آغاز نشده است.
وی افزود: در این شرایط دلیل درخواست واریز 60 میلیون تومان برای پروژه ای که هنوز شروع نشده را نمی دانم.
راه و شهرسازی استان تهران اوایل مهرماه امسال نیز با ارسال پیامک به متقاضیان نهضت ملی مسکن به آنها در خصوص حذف این پروژه ملی در صورت عدم واریز 240 میلیون تومان تا 20 مهر هشدار داده بود. متن پیام مذکور به شرح زیر است؛
«اخطار حذف از پروژه،‌ به علت عدو واریز آورده اعلامی: متقاضی محترم نهضت ملی مسکن آقا/خانم… ؛ عدم واریز سهم آورده موجب توقف پروژه شده است. چنانچه تا تاریخ 1402/07/20 ساعت 00:00 مبلغ 2/400/000/000 ریال به شماره حساب … واریز ننمایید از پروژه حذف شده و جایگزینی برای شما انتخاب خواهد شد.»
پیامک مذکور برای متقاضیانی ارسال شده بود که تا پیش از اخطار حذف از پروژه حدود 150 میلیون تومان آورده را واریز کرده‌ بودند.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *