مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از اجرای ۱۰ هزار واحد نهضت‌ ملی مسکن در استان گیلان خبر داد و گفت: برای ۱۵ هزار و ۸۰۰ نفر از متقاضیان این استان زمین تامین شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفر یک روزه به استان گیلان و در نشست شورای مسکن که در محل استانداری و با حضور استاندار و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، گفت: حدود ۱۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن در این استان در حال اجرا است.
به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، مالکی موقعیت توپوگرافی منطقه و وجود زمین های کشاورزی درجه یک و دو در این استان را از جمله مشکلات تامین زمین در استان های شمالی برشمرد و افزود: قانون جهش تولید مسکن ظرفیت های زیادی برای چالش های تامین زمین پیش بینی کرده که یکی از آنها توافق با مالکان بخش خصوصی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در توافق با مالکان بخش خصوصی می توانیم اراضی داخل حریم را به محدوده شهر الحاق کرده و از این طریق، هم برای اراضی این مالکان ایجاد ارزش افزوده کنیم و هم این زمین ها را به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص دهیم.
وی تعداد کل متقاضیان نهضت ملی مسکن در استان گیلان را ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر دانست و اضافه کرد: از این تعداد برای ۱۵ هزار و ۸۰۰ نفر زمین تامین شده است.
مالکی تصریح کرد: اگر از همه ظرفیت های قانون جهش تولید مسکن استفاده کنیم مشکل کسری زمین در این استان حل خواهد شد.
این مدیر ارشد دولتی در حوزه مسکن با تاکید بر تکلیف ادارات کل راه و شهرسازی در اتمام پروژه های نیمه تمام مسکن مهر، گفت: در تفاهمی که با وزارت نیرو و اتاق تعاون داشته ایم، مقرر شد این دستگاه ها در اتمام پروژه های نیمه تمام به ما کمک کنند.
وی اضافه کرد: همچنین برای تکمیل پروژه ها از صندوق ملی مسکن کمک می گیریم تا هرچه سریع تر این واحدها به دست مردم برسد.
مالکی در پایان با اشاره به اینکه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مورد تاکید مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: به تمام افرادی که مشمول این قانون هستند، زمین واگذار می شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *