نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه اجاره ساعتی و روزانه خانه ممنوع و انجام آن تخلف است، اظهار کرد: در مشاوران املاک این اجاره ها انجام نمی شود و اساسا غیرقانونی است و تعریفی برای اجاره ساعتی اصلا وجود ندارد.

به گزارش اخبار ساختمان، بازار مسکن از چندین بخش تشکیل شده است که شامل خریداران، فروشندگان، مشاوران املاک، تولیدکنندگان ساختمان و متخصصان حقوقی می شود. این بازار طبق روند و تغییرات بازارهای دیگر، ممکن است به صورت رو به رشد یا کاهش باشد.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه اجاره ساعتی و روزانه خانه ممنوع و انجام آن تخلف است، اظهار کرد: در مشاوران املاک این اجاره ها انجام نمی شود و اساسا غیرقانونی است و تعریفی برای اجاره ساعتی اصلا وجود ندارد. تنها خانه هایی برای اجاره روزانه مجاز هستند که زیر نظر قوانین هتل داری و بوم گردی و حائز شرایط استاندارد تعریف شده در آن صنف باشند.
داود بیگی نژاد نسبت به رایج شدن اجاره ساعتی خانه در سایت های معروف اینترنتی هشدار داد و گفت: این تخلف مشهود یک خطر جدی برای همسایگان این واحدهاست و تبعات جدی دارد.
وی با تاکید بر اینکه اجاره ساعتی و روزانه خانه ممنوع و انجام آن تخلف است، اظهار کرد: در مشاوران املاک این اجاره ها انجام نمی شود و اساسا غیرقانونی است و تعریفی برای اجاره ساعتی اصلا وجود ندارد اما درباره اجاره روزانه خانه، تنها خانه هایی برای اجاره روزانه مجاز هستند که زیر نظر قوانین هتل داری و بوم گردی و حائز شرایط استاندارد تعریف شده در آن صنف باشند.
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: این اقدامی که به صورت علنی و گسترده در سایت ها و سکو‌های اینترنتی به ویژه سایت معروف انجام می شود امنیت ملی را به خطر می اندازد و بارها نسبت به این تخلف خطرناک هشدار دادیم.
بیگی‌نژاد افزود: تصور این است که برخی از نهادهای نظارتی از این تخلف خطرناک آشکار در این سایت‌ که مراجعه مردم برای انواع داد و ستد در آن بسیار زیاد است، اطلاع ندارند. موضوع در خطرناک بودن این تخلف این است که همسایگان اطلاع ندارند به صورت مدام و مستمر چه افرادی در یک ساختمان به چه نیتی تردد دارند و همسایگان در خطر هستند.
وی با بیان اینکه درباره این تخلف باید به صورت جدی با این سایت متخلف که مرجع داد و ستد و معاملات مردمی است باید برخورد و نسبت به حذف این آگهی اقدام شود، اظهار کرد: اگر این گونه از آگهی های اجاره روزانه واحد‌های مسکونی و… نهادینه شود، مقابله و جمع کردن این بساط برای نهادهای متولی بسیار سخت خواهد بود.
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه با شبکه ای مواجهیم که نسبت به اجاره دادن روزانه و ساعتی واحدها اقدام می کنند، گفت: این سایت ها اکوسیستم بازار مسکن را برهم زده اند اما علاوه بر آن، این اقدام و تخلف تهدید جدی برای ساکنان آن واحد محسوب می شود.
بیگی‌نژاد درباره اینکه این موارد ناهنجار کدام مناطق را بیشتر درگیر کرده است، ادامه داد: این آگهی های را در هر مناطق تهران و در هر بافتی می بینیم اما به دلیل تراکم زیاد جمعیت در برج ها این آگهی ها برای اجاره برج ها بیشتر است.
عرشه آنلاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *