مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: از آغاز روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن اهتمام سازمان بر تامین اراضی بود اما امسال تمرکز را بر آماده سازی زمین ها می گذاریم تا به متقاضیان در این حوزه کمک کنیم.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشست آموزشی معاونان مسکن و بازآفرینی شهری ادارات کل راه و شهرسازی با اشاره به عدم هماهنگی عرضه و تقاضای مسکن در سال های اخیر گفت: تمام تلاش ما برای جبران این نیاز انباشته شده تسهیل گری حداکثری در سیاستگذاری هاست تا شما بتوانید وظایف خود را به بهترین نحو به انجام برسانید.
مالکی با اشاره به اهمیت بحث آماده سازی زمین ها افزود: از آغاز روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن تمرکز ما بر تامین زمین بود اما امسال باید در بحث آماده سازی این زمین ها تلاش بیشتری صورت گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به آئین نامه قانون ساماندهی تصریح کرد: براساس این آئین نامه هزینه آماده سازی زمین ها بر عهده متقاضی است اما با مصوبه هیات مدیره توانستیم کار بزرگی انجام دهیم و در برخی از استان ها در آماده سازی زمین ها به متقاضیان کمک کنیم.
مالکی اضافه کرد: بحث آماده سازی بسیار مهم است و هدف ما در اجرای آماده سازی زمین ها تلاش برای تسهیل گری بوده است.
وی در توضیح این امر ادامه داد: در بحث آماده سازی برای تسهیل امور تصمیم گرفته شد که در همکاری با برخی نهادها خارج از بحث مناقصه کار را پیش ببریم در نظر داشته باشید که این تصمیم صرفا به دلیل تسریع در پیشبرد امور است بنابراین اگر نهادی سرعت لازم در اجرای کار را نداشته باشد، کار باید از طریق فرآیند مناقصه ادامه پیدا کند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود، ضمن توصیه به مدیران استانی برای پیگیری امور گفت: در انجام کارها تنها به صدور یک نامه بسنده نکنید چون طبق برآوردهای ما استان هایی در روند اجرای طرح نهضت ملی موفق تر بوده اند که مدیران پیگیرتری داشته اند.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در پایان بر اهمیت توسعه شهرک سازی تاکید کرد و افزود: شهرک سازی ظرفیتی است که در گذشته چندان به آن توجه نشده بود اما در طرح نهضت ملی مسکن تاکنون پروانه ساخت ۳۰ شهرک در سراسر کشور صادر شده که امیدواریم این رقم تا پایان سال به ۵۰ شهرک برسد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *