مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: همزمان با هفته دولت در مجموع عملیات اجرایی هفت هزار واحد مسکونی در قالب صنعت شهرها برای تامین مسکن کارگران و کارمندان سه واحد صنعتی در استان خوزستان آغاز شد.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفر به استان خوزستان اظهار کرد: براساس تفاهمنامه مشترک سازمان ملی زمین و مسکن با گروه ملی صنعتی فولاد ایران، زمینی به مساحت ۱۴ هکتار در اختیار این گروه صنعتی قرار داده شد تا برای تامین مسکن کارگران و کارمندان این واحد صنعتی مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی افزود: در مجموع عملیات اجرایی هفت هزار واحد مسکونی در قالب صنعت شهرها برای تامین مسکن کارگران و کارمندان سه واحد صنعتی در استان خوزستان آغاز شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین اضافه کرد: علاوه بر این عملیات اجرایی ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن و براساس تفاهم نامه مشترک سازمان ملی زمین و مسکن با مجتمع فولاد اکسین نیز برای تامین مسکن کارگران و کارمندان این واحد صنعتی در هفته دولت آغاز شد.
مالکی با بیان اینکه تامین مسکن کارگران در قالب طرح نهضت ملی مسکن یکی از اولویت های وزیر راه و شهرسازی از بدو حضورش در این وزارتخانه بوده است، اظهار کرد: این دغدغه با عنوان طرح صنعت شهر در کشور عملیاتی شد که در همین راستا سازمان ملی زمین و مسکن تاکنون برای ۱۰۰ هزار واحد مسکونی زمین تامین کرده است.
این مدیر ارشد حوزه مسکن تصریح کرد: آنچه در این تفاهمنامه ها برعهده ما بوده، تامین زمین برای ساخت واحدها است که این زمین از امروز در اختیار این مجتمع های صنعتی قرار گرفته تا عملیات اجرایی ساخت مسکن در آنها آغاز شود.

اگر صنایع عملیات ساخت مسکن را در اراضی واگذار شده آغاز نکنند، زمین را از آنها پس می گیریم

مالکی گفت: اگر واحدهای صنعتی برخلاف تعهداتشان در تفاهمنامه عملیات ساخت مسکن را در زمین های واگذار شده آغاز نکنند، بدون تعارف زمین را از آنها پس می گیریم و به واحد دیگری واگذار می کنیم.
وی ادامه داد: به همین صورت به واحدهایی که براساس تفاهمنامه عمل کنند و ساخت واحدهای مسکونی را به اتمام برسانند زمین های دیگر هم واگذار می کنیم تا برای ساخت واحدهای بیشتر اقدام کنند.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن همچنین اعلام کرد: سازمان ملی زمین و مسکن آمادگی دارد برای همه کارگران فاقد مسکن که در حوزه صنعت فعالیت دارند زمین تامین کند و برای ساخت در اختیار این واحدهای صنعتی قرار دهد.
معاون وزیر راه و شهرسازی که در ششمین روز هفته دولت به استان خوزستان سفر کرده است اظهار کرد: براساس طرح صنعت شهر و در راستای تامین مسکن کارگران و کارمندان صنایع پیشران تاکنون برای ۱۰۰ هزار واحد مسکونی زمین واگذار شده است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *