مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه های مسکن سازی شهرداری تهران و در نشستی خبری ضمن اعلام پیشرفت ۴۶ درصدی پروژه مسکن ارغوان منطقه ۱۵ معروف به D۴ گفت: درصورت تایید سازمان بورس ۲۰۰ واحد از پروژه مسکن هلال احمر منطقه ۱۱ تحت عنوان اوراق استاندارد سلف اسلامی عرضه می شود.

به گزارش اخبار ساختمان، مهدی هدایت با اشاره به پروژه مسکن ارغوان واقع در منطقه ۱۵ افزود: این پروژه مسکونی و تجاری در قالب سه بلوک با ۹۰ واحد مسکونی، ۱۹ واحد تجاری و ۱۵۲ فضای پارکینگ مشارکتی در قالب پروژه مشارکتی در حال ساخت است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه سهم شهرداری تهران از این پروژه ۷۰ درصد و سهم شریک نیز ۳۰ درصد است، گفت: شریک شهرداری تهران در این پروژه شرکت مهستان است، با تکمیل این پروژه مالکان واقع در بافت فرسوده می توانند در قالب طرح کلید به کلید با واگذاری املاک فرسوده خود یک واحد نوساز دریافت کنند.
هدایت در ادامه با توضیح اینکه با جابه جایی خانوارهای ساکن در بافت فرسوده به این مجموعه، زمین های محلی آزادسازی و در اختیار منطقه قرار می گیرد، افزود: در گذشته بخشی از اراضی منطقه از قبل در دو محله مینایی و اتابک تملک شده بود که در قالب پروژه های ساخت مسکن یا سرانه های خدماتی تعریف شد.
او افزود: در حال حاضر نیز بر اساس مصوبه کلید به کلید شهرداری تهران در نظر داریم تا در قالب این طرح افرادی که در بافت فرسوده سکونت دارند به ازای ملک فرسوده خود و واگذاری آن به شهرداری کلید یک دستگاه آپارتمان جدید را دریافت کنند. در حال حاضر ۳۰۰ خانوار و مالک اعلام آمادگی کرده اند تا در این طرح شرکت کنند.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران همچنین گفت: پروژه مسکن ارغوان با کمی تاخیر و ۱۸ ماه بعد تکمیل می شود.
او در پاسخ به این پرسش که متراژ واحدهای مسکونی در محلات الگو به چه میزان خواهد بود، افزود: قطعا این واحدها زیر ۷۵ نخواهند بود؛ برخی از این واحدها دو خوابه هستند و استانداردهای لازم در این واحدها در نظر گرفته شده است.
مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران همچنین به ورود سازمان نوسازی جهت احداث محله های الگو در سطح شهر تهران اشاره کرد و افزود: در این زمینه هفت تا هشت محله الگو در دستور کار سازمان قرار دارد و طرح های آن با مشارکت بیش از ۵۰ نفر از مشاورین آماده شده است و به زودی محله الگو با مساحت ۶۰ هکتار در منطقه ۲۱ با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و کمیته امداد عملیاتی می شود و سایر محلات در مناطق مختلف تهران نیز عملیاتی خواهند شد.

آخرین وضعیت پروژه مسکونی هلال احمر

در ادامه بازدید خبرنگاران از پروژه مسکونی هلال احمر، هدایت گفت: پروژه هلال احمر شامل ۲۳۰ واحد مسکونی و تعدادی تجاری است. ۲ بلوک از این پروژه به دلیل تداخلی که با یکی از ورودی های مترو داشت با کمی تاخیر عملیات اجرایی آن شروع شد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: به غیر از دو بلوک ذکر شده بقیه بلوک ها در مرحله نازک کاری قرار دارند و پیش بینی می کنیم تا یک سال آینده تکمیل شود.
او با بیان اینکه به دلیل عبور زیر گذر مترو از زیر دو بلوک از این پروژه بعد از بررسی ملاحظات فنی عملیات ساخت آن آغاز شد، توضیح داد: این پروژه دارای فضای پارکینگ مازاد و خدمات تجاری حداقلی نیز هست. همچنین در صورت توافق با بورس احتمال عرضه ۲۰۰ واحد از پروژه هلال احمر در قالب اوراق استاندارد sgt اسلامی وجود دارد.

نوسازی سه درصد از بافت فرسوده تهران تا پایان سال

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران یادآور شد: مقرر شده تا امسال سه درصد از بافت فرسوده پایتخت بر اساس تکلیفی که شورای شهر تهران مقرر کرده، نوسازی شود، این در حالی است که در سال گذشته ۱.۹ درصد از بافت فرسوده پایتخت نوسازی شد.

آخرین وضعیت باغ راه حضرت فاطمه

او در بخش دیگر صحبت های خود با اشاره به تکمیل باغ راه حضرت فاطمه به طول ۹ کیلومتر گفت: قرار است در این باغ راه انواع خدمات تفریحی، آموزشی و… در مناطق ۱۷ و ۱۸ ارائه شود. در حال حاضر ۶ پیمانکار در سه نوبت فعالیت می کنند و پروژه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و قرار است ۳۰۰۰ واحد پارکینگ سرپوشیده و مسیر دوچرخه سواری و… در این محدوده ایجاد شود.
هدایت ادامه داد: قرار است باغ راه در کنار بوستان ولایت و شن چاله های منطقه ۱۸ به عنوان یک مسیر فرهنگی و گردشگری شکل بگیرد.

بیشتر بخوانید: فروش متری مسکن در تهران به زودی آغاز می شود
آفتاب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *