مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ضمن اعلام آغاز دور دوم نظارت ستادی بر عملکرد ادارات کل راه و شهرسازی استان ها درخصوص میزان پیشرفت برنامه اجرایی گفت: پس از پایان این دوره نظارت، کارنامه عملکردی استان ها تهیه خواهد شد.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن درباره نظارت ستادی بر عملکرد ادارات کل راه و شهرسازی استان ها درخصوص میزان پیشرفت برنامه اجرایی هر استان اظهار کرد: در این سلسله نشست ها که با راهبری معین هر استان برگزار می شود سرفصل هایی از عملکرد ادارات کل راه و شهرسازی استان در حوزه املاک و حقوقی، فنی و مهندسی، مشارکت‌ و مولدسازی و همچنین پشتیبانی منابع بررسی می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر ضرورت تحقق سرفصل های برنامه یادآور شد: برنامه اجرایی استان ها براساس ظرفیت ها و قابلیت های منطقه ای ناظر بر تکالیف طرح عظیم نهضت ملی مسکن تدوین شده و شرط توفیق اصلی در این برنامه پیگیری مجدانه و مستمر مدیران استانی است.
وی ادامه داد: در جلسات مذکور ضمن پایش میدانی و فنی شاخص های برنامه ای و پایش تحقق عملکرد، نقاط ضعف و قوت استان براساس شرایط متفاوت محلی و منطقه ای نیز بررسی می شود.
مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن در تشریح برخی سرفصل های املاک و حقوقی اظهار کرد: تحویل و تحول اراضی وزارت جهاد کشاورزی به سازمان، تحصیل اراضی، آرشیو اسناد، ایجاد بایگانی الکترونیک، بازشماری منابع سازمان، تامین مسکن ایثارگران و واگذاری های اراضی مسکونی و غیر مسکونی از این جمله اند.
وی افزود: بررسی عملکرد استان در الحاق اراضی و تغییر کاربری ها از جمله موارد مورد بررسی در حوزه مولدسازی است.

بررسی عملکرد استان ها در پیشبرد عملیات اجرایی شهرک های مسکونی

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: عملکرد استان در پیشبرد عملیات اجرایی شهرک های مسکونی از دیگر موارد مورد بررسی در این نشست بود.
مالکی در این نشست بر تشکیل و تقویت کمیته درآمد در استان تاکید کرد و انجام این امر را یکی از پیش شرط های تحقق برنامه اجرایی استان برشمرد.
هر یک از اعضای هیات مدیره و معاونان سازمان ملی زمین و مسکن معین ۶ اداره کل راه و شهرسازی در پایش تحقق عملکرد برنامه اجرایی استان هستند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *