07 سپتامبر 2020
سپتامبر 7, 2020

میکروپیگمنتیشن

0 دیدگاه

میکروپیگمنتیشن اسکالپ یا هاشور سر چیست؟

با توجه به اینکه دلایل ریزش مو متعددند، تکنیک ها و روش های مختلفی جهت برطرف کردن این عارضه و بدست آوردن مجدد زیبایی افرادی که موهای خود را از دست داده اند وجود دارد و یکی از آنها اسکالپ سر است. از این روش می توانیم برای برطرف کردن اثر کم پشتی موی خانم ها و آقایان استفاده کنیم. ( کاشت مو در تهران )

میکروپیگمنتیشن اسکالپ یا اسکالپ سر ( Scalp Micro Pigmentation ) SMP روشی نسبتا نوین است که برای برطرف کردن اثرات ظاهری طاسی و کم پشتی سر به کار می رود .) به این تکنیک، تتو موها یا هاشور سر نیز گفته می شود. به منطقه پوست سر اصطلاحا اسکالپ گفته می شود ( واژه اسکالپ به معنی کف سر است) و کلمه میکرو به معنی هاشور زدن است که در کنار هم معنی هاشور زدن کف سر می باشد.

روش اسکالپ ، اساسا با کاشت مو متفاوت است. ممکن است تصور کنید که اسکالپ سر در واقع نوعی عمل زیبایی کاشت مو است. در حالی که در میکروپیگمنتیشن اسکالپ ، ما اساسا مویی نمی کاریم، بلکه با هاشور زدن پوست سر ، در عملی همانند تتو ، ظاهر پوست را به شکلی تغییر می دهیم که حالتی شبیه مو داشته و دانه دانه هایی به رنگ مو در روی پوست دیده شود. هنگامی که این هاشور ها در کنار موی طبیعی و در لا به لای آن ها قرار می گیرند ، در نهایت ظاهری را به وجود می آورند که در آن اثر ضاهری کم پشتی دیده نمی شود.

اسکالپ

ادامه
موارد کاربرد های هر کدام از روش های اسکالپ و کاشت مو با هم فرق دارد و هرکدام از آن ها تاکنون روی میلیون ها نفر در جهان مورد استفاده قرار گرفته اند. کاشت مو ، روشی است که با انتقال فولیکول مو از بانک مو به محلی که موهای سر ریخته یا دچار کم پشتی شده، بکار می رود.

اما میکرواسکالپ سر روشی است که با پر کردن سر با استفاده از پیگمنت، صورت می پذیرد.

بر خلاف روش کاشت مو که برای آنجام آن نیاز به بانک مو داریم ، اسکالپ خوشبختانه چنین محدودیتی ندارد. از طرفی ، موهایی که کاشته می شوند، کاملا طبیعی بوده و رشد میکنند؛ ولی در میکروپیگمنتیشن اسکالپ ما در نهایت ، فقط یک هاشور داریم که فضای خالی لا به لای موها را پر می کند. لذا روش میکروپیگمنتیشن اسکالپ بیشتر برای افراد کم پشت مناسب است و افرادی که به طور کامل دارای طاسی هستند، بهتر است که از روش کاشت مو استفاده کنند.

اسکالپ میکروپیگمنتیشن برای چه کسانی مناسب است؟
افرادی که تا حدی دچار کم پشتی سر هستند ولی نه آنقدر شدید که مایل به کاشت مو باشند.
افرادی که به طاسی مقطعی ریزش مو دچار می شوند.
افرادی که دارای خط اسکار، شکستگی سر بوده یا زخم خاصی در سر دارند به طوری که آن بخش از سرشان خونرسانی ندارد.
کسانی که به بیماری آلوپسی آره آتا نوع سکه ای مبتلا هستند.
برای کودکان و در کل تمام افرادی که شرایط عمل کاشت مو را نداشته و نمی توانند آن را انجام دهند.
اسکالپ

مدت زمان
به طور معمول، مدت زمان لازم برای اسکالپ میکروپیگمنتیشن یک الی دو جلسه است. هر جلسه زمانی بین دو تا چهار ساعت به طول می انجامد و این زمان، به وسعت ریزش و نوع پوست فرد بستگی دارد.

مراقبت های بعد از اسکالپ سر
تا 3 روز بعد از انجام دادن اسکالپ ، نباید حمام کنید و همینطور بهتر است که از شامپو های بچه که فاقد مواد شیمیایی و چربی هستند استفاده نمایید. همچنین بهتر است که پوست چرب نباشد.
افرادی که پوست چرب دارند، برای گرفتن چربی پوستشان ، باید سر خود را با استفاده از ضد عفونی کننده یا الکل تمیز کرده، یا به سایر روش ها و پماد هایی که در کلینیک فرهمند به آن ها توضیح می دهیم، چربی پوست خود را برطرف نمایند.
افرادی که میکروپیگمنتیشن اسکالپ انجام داده اند ، باید از قرار گرفتن زیر نور مستقیم و تابش آفتاب پرهیز کنند.

در نهایت، اگر اطلاعات این نوشته برایتان کافی نبود و در مورد اسکالپ میکروپیگمنتیشن و تفاوت آن با کاشت مو و غیره ابهام یا سوالی دارید، می توانید از بخش مشاوره این وبسایت آنها را از ما بپرسید؛ متخصصین کلینیک فرهمند ، با حوصله به همه آن ها پاسخ می دهند.