07 مارس 2020
مارس 7, 2020

جراح بینی

0 دیدگاه

جراح بینی

جراح بینی : تاثیر بینی ، بر زیبایی چهره افراد بسیار زیاد می باشد ؛ به همین علت است که امروزه بسیاری از مردم اقدام به انجام جراحی زیبایی می کنند.

هنگامی که فرد قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارد ، باید بداند که عوامل بسیاری در نتیجه جراحی بینی او تاثیر گذار هستند لذا باید نسبت به آن عوامل دقت لازم را به کار ببندد.

 

یکی از مهم ترین عواملی که در عمل رینوپلاستی تاثیر گذار است ؛ جراح زیبایی بینی می باشد ؛ از این رو به صراحت می توان گفت که انتخاب جراح پلاستیک بسیار مهم است و بیماران باید در این مورد دقت کافی داشته باشند.

در صورتی که عمل بینی به دست بهترین جراح پلاستیک که به اندازه کافی در این زمینه تجربه و مهارت دارد انجام گیرد، بیمار بهترین نتیجه را از عمل بینی به دست خواهد آورد؛  در غیر این صورت ممکن است بیماران بعد از عمل بینی ، دچار عوارضی همچون مشکلات تنفسی ، غیر قرینگی حفره های بینی ، عفونت ، بی حسی بینی ، خونریزی و غیره شوند.

اشخاصی که قصد جراحی زیبایی بینی را دارند باید دید واقع بینانه نسبت به عمل بینی داشته باشند و توجه کنند با انجام رینوپلاستی ، معجزه رخ نمی دهد تنها ایرادات بینی آن ها بر طرف شده و فرم ظاهری آن زیباتر می شود و در نهایت زیبایی چهره را به همراه دارد.

انتخاب جراح زیبایی بینی
افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند می توانند با جستجو در گوگل یا پرس و جو از آشنایان و دوستان با تعداد زیادی از جراحان بینی آشنا شوند.
بازدید از سایت و اینستاگرام جراح زیبایی بینی ، کمک بسیار زیادی در انتخاب او می کند ؛ زیرا بیماران می توانند با مراجعه به سایت یا اینستاگرام ایشان علاوه بر دیدن نمونه کار آنان از سوابق پزشکی شان نیز مطلع شوند.
رفتن به مطب پزشک مورد نظر و شرکت در جلسه مشاوره نیز کمک شایانی جهت انتخاب جراح بینی می کند زیرا بیمار در این جلسه می تواند انتظارات خود را بیان کرده و نظر پزشک معالج خود را جویا شود.
بیماران باید درباره تمامی خواسته ها و نظرات خود در رابطه با جراحی زیبایی بینی در جلسه مشاوه با پزشک مورد نظر خود صحبت کنند و پس از شنیدن نظرات پزشک ، بهترین تصمیم را بگیرند.
بیماران هم چنین باید سوابق پزشکی خود را نیز به طور کامل در اختیار پزشک قرار دهند.
همینطور بیمار می تواند در مطب به صورت حضوری با دیگر مراجعه کنندگان صحبت کرده و اطلاعات بیشتری نسبت به جراح زیبایی بینی مورد نظر خود به دست آورد.

ویژگی بهترین جراح بینی
پزشک ، در حین عمل بینی باید علاوه بر در نظر گرفتن زیبایی و تناسب چهره و رفع ایرادات بینی فرد ، سلامت و تنفس بیمار را نیز مد نظر داشته باشد.
بهترین جراح زیبایی بینی ، همیشه سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار می دهد.
بهترین جراح زیبایی بینی ، باید مسلط بر علم ریاضی و زیبایی شناسی باشد و از آن طریق بهترین مدل بینی را به بیماران خود پیشنهاد دهد.
بهتر است جراح زیبایی بینی ، یک تصویر کلی از نتیجه جراحی زیبایی بینی به بیماران خود نشان دهد ، تا آن ها آگاهی نسبی از شکل ظاهری بینی خود بعد از عمل بینی داشته باشند.
جراح زیبایی بینی ، باید با صبر و شکیبایی خواسته های بیماران را بررسی کرده و چنانچه بیمار خواسته غیرمنطقی از نتیجه جراحی بینی داشته باشد با استفاده از دلایل منطقی وی را متقاعد نماید.
جراح زیبایی بینی باید در صورتی که بیمار از خواسته های غیرمعقول خود از جراحی زیبایی بینی منصرف نشد ، از انجام عمل بینی او صرف نظر نماید.
جراح زیبایی بینی ، باید بیماران را با مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی آشنا کرده و نکات مهم را در این راستا برای آنان بازگو نماید ؛ چرا که نتیجه جراحی بینی ، علاوه بر تبحر جراح زیبایی بینی به رعایت صحیح و اصولی اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی نیز بستگی دارد.
روش جراحی بینی

برای انجام عمل زیبایی بینی دو روش متفاوت به نام جراحی بینی بسته و جراحی بینی باز وجود دارد که برای انجام عمل بینی ، یکی از این روش ها با توجه به شرایط بیماران و نظرجراح  انتخاب می شوند ؛ بنابراین در صورتی که جراح و متخصص گوش و حلق و بینی یکی از این روش ها را برای انجام عمل بینی شما در نظر گرفت به نظر او اعتماد کرده و اصرار به انجام عمل بینی با روش دیگر نکنید.

هزینه جراحی زیبایی بینی

رنج قیمت مشخصی برای جراحی زیبایی بینی وجود ندارد و هزینه آن طبق شرایط و ایرادات بینی بیماران تعیین می شود به همین علت ما نمی توانیم قیمت مشخصی برای عمل زیبایی بینی ذکر کنیم ، برای مشخص شدن هزینه نهایی جراحی بینی ، ابتدا بیمار باید توسط جراح زیبایی بینی معاینه گردد و پس از آن هزینه اعلام می شود.

پرسش و پاسخ جراحی بینی
آیا برای انجام جراحی زیبایی بینی محدودیت زمانی وجود دارد ؟

جراحی زیبایی بینی ، در افرادی انجام می گیرد که دوران بلوغ در آن ها به اتمام رسیده باشد ؛ اتمام سن بلوغ در دختران 16 سالگی و در پسران 18 سالگی می باشد.

رشد بینی از زمان تولد آغاز شده و تا پایان سن بلوغ ادامه پیدا می کند به همین علت انجام جراحی زیبایی بینی قبل از سن بلوغ امکان پذیر نیست ، علت دیگر عدم انجام جراحی زیبایی بینی قبل از سن بلوغ این موضوع می باشد که برخی از غضروف های بینی تا زمان بلوغ وظیفه رشد اعضا صورت را به عهده دارند و در صورت انجام جراحی پیش از این موعد ، رشد سایر اعضای صورت مختل می شود.

آیا جراحی زیبایی بینی دردناک است ؟

بر خلاف تصورات عامه مردم ، جراحی زیبایی بینی نه تنها دردناک نبوده بلکه دوران نقاهت سختی نیز در پیش ندارد ، درد اندک پس از جراحی زییایی بینی نیز با مصرف مسکن برطرف می شود.

نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی پس از گذشت چه مدتی قابل مشاهده است ؟

در اکثر مواقع نتیجه نهایی جراحی بینی ، پس از گذشت 1 سال از انجام آن قابل مشاهده می باشد ؛ چرا که رفع تورم ناشی از جراحی زیبایی بینی به 1 سال زمان نیاز دارد ، لازم به ذکر است در بسیاری از مواقع این مدت زمان در بینی های گوشتی بین 12 الی 18 ماه می باشد.

جراحی زیبایی بینی چه مدت به طول می انجامد ؟

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام جراحی زیبایی بینی ، با توجه به وسعت عمل بینی متفاوت می باشد ؛ اما در حالت کلی مدت زمان مورد نیاز جهت انجام عمل زیبایی بینی بین 2 الی 3 ساعت می باشد.

دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

با توجه به تکنیک های نوین و استانداردی که در حال حاضر در جراحی زیبایی بینی مورد استفاده قرار می گیرد ، دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی به 7 الی 10 روز کاهش پیدا کرده است و بیماران پس از گذشت این مدت زمان می توانند به محل کار خود برگشته و به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ اما لازم به ذکر می باشد که آن ها باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین هم چون بلند و جا به جا کردن اجسام سنگین خودداری کنند.