07 مارس 2020
مارس 7, 2020

جراحی بینی استخوانی

0 دیدگاه

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : بینی به این علت که در مرکز صورت قرار گرفته و برجسته است تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی چهره افراد دارد. در صورتی که بینی با اجزای دیگر صورت در تناسب نباشد یا ظاهر آن ایراد داشته باشد، زیبایی صورت و در نتیجه اعتماد به نفس افراد را تحت تاثیر قرار خواهد داد. ( جراح بینی )

با انجام جراحی زیبایی بینی می توان ایرادات موجود در ظاهر بینی را برطرف نموده و فرم آن را به طوری جراحی نمود که با سایر اجزای صورت در تناسب باشد.

ویژگی های بینی استخوانی
دو عامل در تعیین نوع بینی موثر هستند، این دو عامل عبارتند از:

میزان ضخامت پوست بینی
میزان ضخامت استخوان ها و غضروف های بینی
با توجه به این دو عامل بینی ها را به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می نمایند.

در بینی های استخوانی ، پوست بینی نازک بوده و استخوان ها و غضروف های آن مستحکم می باشد.

جراحی بینی استخوانی به دلیل پوست نازک و استخوان های محکمی که دارد آسان تر از جراحی بینی گوشته و معمولاً نتیجه آن از رضایت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

نتیجه جراحی بینی
بینی های استخوانی را با توجه به سلیقه بیمار می توان به دو فرم فانتزی و طبیعی عمل کرد.

معمولاً در بینی های طبیعی هیچ قوسی ایجاد نمی گردد و در صورت ایجاد میزان آن بسیار کم خواهد بود، در حالیکه در بینی های فانتزی قوس ایجاد می شود.

عمل بینی استخوانی مردانه معمولاً ب فرم طبیعی می باشد، زیرا این فرم از بینی با توجه به ویژگی های ظاهری آقایان برای آن ها مناسب تر بوده و خود آقایان نیز بیشتر مایل هستند که نتیجه جراحی بینی در آن ها نمود زیادی نداشته باشد.

خانم ها برخلاف آقایان خواستار مشخص بودن نتیجه جراحی بینی در چهره خود بوده و به همین دلیل بیشتر خواستار جراحی بینی فانتزی می باشند.

عمل بینی استخوانی با لیزر
اگر در رابطه با جراحی زیبایی بینی استخوانی در گوگل جستجو کرده باشید ممکن است با عباراتی همچون جراحی بینی استخوانی بدون عمل ، با لیزر و غیره مواجه شده باشید.

لازم به ذکر است که لیزر به دلیل اینکه هیچ کاربردی در ایجاد تغییر در استخوان و غضروف های بینی ندارد نمی تواند در برطرف کردن نقوص موجود در بینی تاثیری داشته باشد.

برای مشاهده نمونه کار جراحی زیبایی بینی استخوانی دکتر محمد ابراهیمی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک به اینستاگرام یا بخش گالری تصاور سایت ایشان مراجعه نمایید.

انواع جراحی بینی
جراحی بینی طبیعی : در بینی های طبیعی نوک بینی سربالا نیست و هیچ قوسی در پل بینی ایجاد نخواهد شد. این جراحی مناسب افرادیست که خواستار ایجاد تغییرات خاصی در بینی خود نیستند و بیشتر می خواهند ایرادات بینی خود را برطرف کنند.
جراحی بینی طبیعی بیشتر در میان آقایان رایج است و بانوانی که نمی خواهند مشخص باشد که جراحی زیبایی انجام داده اند نیز طرفدار این جراحی می باشند.

جراحی بینی فانتزی : یکی از پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی بینی در میان خانم ها، جراحی بینی فانتزی است. در این بینی ها قوس ملموس و زیبایی ایجاد می شود و نوک بینی سربالا است. افرادی که قصد انجام جراحی بینی فانتزی را دارند باید توجه داشته باشند که انتظار معقولانه ای از جراح بینی خود داشته باشند، چرا که جراحی بینی فانتزی پر ریسک است و چنانچه بینی بیش از حد کوچک شود علاوه بر بهم ریختن تناسبات صورت ممکن است موجب بروز اختلالات تنفسی برای افراد گردد.
جراحی بینی نیمه فانتزی : بینی های نیمه فانتزی حالتی بین بینی های طبیعی و فانتزی را دارند به این صورت که در عین حال که طبیعی بودن بینی حفظ می شود، قوس ناچیزی نیز در ناحیه پل بینی ایجاد خواهد شد. بینی های نیمه فانتزی همانند بینی های فانتزی تنها مناسب افرادی هستند که دارای بینی استخوانی می باشند.

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی
قبل از جراحی حتما پزشک خود را در جریان سوابق بیماری، مصرف داروی خاص یا حساسیت دارویی خود بگذارید.
تمام آزمایشات تجویز شده توسط پزشک را انجام دهید.
از دو هفته قبل از جراحی مصرف دارو هایی چون آسپرین و پروفن ممنوع می باشد.
از دو هفته قبل از جراحی از استعمال دخانیات و مصرف هرگونه مشروبات الکل دار خودداری کنید.
شب قبل از عمل استحمام کنید چرا که ممکن است تا چند روز بعد از جراحی امکان حمام رفتن وجود نداشته باشد.
روز عمل ناشتا باشید چرا که لازم است معده در حین عمل خالی باشد. از 8 ساعت قبل از جراحی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
روز عمل تمام مدارک پزشکی را همراه خود داشته باشید.
روز عمل به اتفاق یک همراه و حداقل نیم ساعت قبل از زمان مقرر در محل جراحی حضور داشته باشید.
در روز جراحی خانم ها بدون لاک، زیور آلات و آرایش و آقایان بدون ریش و سبیل به محل جراحی مراجعه نمایند.
روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.
مراقبت های بعد از جراحی بینی
بعد از جراحی رژیم غذایی خود را با مصرف مایعات و غذا هایی که نیاز به جویدن ندارند آغاز کنید.
ادویه و نمک موجب تورم بینی خواهد شد، بنابراین استفاده از آنها را به حداقل برسانید.
بعد از جراحی، بینی متورم و کبود خواهد شد، بنابراین به منظور کاهش این عوارض از کمپرس یخ استفاده نمایید.
تا دو هفته بعد از جراحی از سیگار کشیدن خودداری کنید.
تا دو ماه استفاده از عینک ممنوع می باشد.
تا زمانی که به روی بینی گچ قرار دارد، مراقب خیس نشدن آن باشید.
از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.

از جمله مواردی که افراد باید بعد از جراحی بینی استخوانی و به طور کلی جراحی بینی در انجام آن احتیاط زیادی کنند استحمام می باشد که یکی از شایع ترین سوالات افراد از دکتر محمد ابراهیمی نیز در همین رابطه و نحوه استحمام بعد از عمل بینی می باشد.

نکته مهمی که افراد باید در رابطه با دوش گرفتن بعد از جراحی بینی رعایت کنند، انجام آن در حضور یک شخص همراه بنا به دلایل ذیل می باشد:

خیس نشدن اسپلینت بینی : اسپلینت ابزاری است که جراح بعد از اتمام جراحی آن را به منظور تثبیت بینی در موقعیت جدید بر روی بینی قرار می دهد که می بایست به مدت 1 هفته بدون هیچگونه تغییر در جای خود قرار داشته باشد.
اگر فرد خود به تنهایی برای شستشوی صورت و موها اقدام کند امکان خیس شدن اسپلینت و آسیب دیدن آن وجود خواهد داشت.

جلوگیری از تشدید تورم بینی : فرد برای اینکه بتواند تمام بدن و موهای خود را شستشو دهد لازم است تا خم شود، خم شدن باعث زیاد شدن جریان خون در سر و صورت می شود که این امر تورم بینی را تشدید خواهد کرد.
پیشگیری از زمین خوردن بیمار: به دلیل اینکه جراحی بینی تحت بیهوشی انجام می شود و آثار مواد بیهوشی نیز تا چندین روز در فرد باقی خواهد ماند ممکن است این امر موجب گیج رفتن سر شخص و زمین خوردن او شود.
همچنین افراد باید از نشستن طولانی مدت در وان حمام و دوش گرفتن با آب خیلی داغ خودداری کنند.