15 آوریل 2020
آوریل 15, 2020

تزریق ژل

0 دیدگاه

روش تزریق ژل

تزریق ژل : همزمان با بالا رفتن سن و کاهش تولید کلاژن و الاستین، حجم صورت و اجزای موجود در آن همچون لب ها و گونه ها کاهش یافته و چین و چروک هایی در صورت پدیدار خواهد شد که این امر موجب ناراحتی بسیاری از افراد و همچنین کاهش طراوت و زیبایی صورت آن ها خواهد شد. ( جوانسازی پوست )

تزریق ژل یکی از انواع متعدد روش های جوانسازی پوست است که با انجام آن می توان این نشانه ها را تا حدی زیادی کاهش داده یا به طور کامل آن ها را برای مدت زمانی حدوداً 6 ماه تا 1 ساله برطرف کرد.

البته باید بگوییم که افزایش سن تنها فاکتور موثر در بروز نشانه های پیری در افراد نبوده و عواملی همچون قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید، وراثت، تغذیه، سبک زندگی و غیره نیز در به وجود آمدن آن ها تاثیرگذار هستند.

انواع ژل ها
ژل ها دارای 3 نوع مختلف زیر هستند:

ژل های قابل جذب : این ژل ها در ترکیبات خود کلاژن و هیالورونیک اسید داشته و بعد از حدود 6 ماه تا 1 سال جذب پوست می شوند. ژل های قابل جذب بهترین نوع ژل هستند که دکتر طاهره مولازاده در کلینیک زیبایی نای ذی خود از این نوع ژل برای تزریق استفاده می نمایند.
ژل های غیر قابل جذب : در ترکیب این نوع ژل ها، ترکیبات اکرولیک وجود داشته، تحت هیچ شرایطی جذب پوست نشده و به مرور در زیر پوست به شکل گلوله گلوله در می آیند. استفاده از این نوع ژل امروزه کمتر رایج بوده و کاربرد چندانی در زمینه های زیبایی ندارد.
ژل های دیر جذب: ساختار این نوع ژل ها متشکل از ترکیبات اسید لاکتیک بوده و شبیه به استخوان است. ماندگاری این ژل ها حدود 1 و نیم سال بوده و در نهایت در زیر پوست گلوله گلوله می شوند.
تزریق ژل چه کاربردهایی دارد؟
برخی از افراد دچار این باور اشتباه هستند که تزریق ژل فقط در زمینه زیبایی کاربرد دارد در صورتی که چنین نبوده و این ماده مصارف زیادی نیز در زمینه زیبایی دارد. از جمله کاربردهای تزریق ژل عبارتنداز:

حجیم کردن گونه ها
بزرگ کردن چانه
رفع گودی و سیاهی زیر چشم ها
برطرف کردن خط اخم
رفع خط خنده
از بین بردن خطوط پیشانی
رفع چین و چروک موجود در اطراف لب ها
جوانسازی دست ها
زیبایی بینی : با تزرق ژل می توان برخی ایرادات جزئی بینی مثل فرورفتگی های موجود بر روی پل بینی را برطرف کرده، سر بینی را بالا برده و قوز آن را برطرف کرد.