07 سپتامبر 2020
سپتامبر 7, 2020

اقدامات قبل از جراحی بینی

0 دیدگاه

اقدامات قبل از جراحی بینی

در اولین قدم باید به دنبال بهترین جراح بینی باشید. میزان مهارت جراح رابطه مستقیم با نتیجه جراحی بینی خواهد داشت. زمانی که جراح بینی خود را انتخاب کردید ، در جلسه مشاوره درباره انتظاراتی که از رینوپلاستی دارید صحبت کنید. همچنین جراح را در جریان سوابق بیماری و حساسیت های دارویی خود بگذارید. ( جراحی بینی در غرب تهران )

از 14 روز قبل از عمل بینی مصرف سیگار ، قلیون یا نوشیدنی های حاوی الکل را کنار بگذارید. این مواد در اکسیژن رسانی به خون مشکل ایجاد می کنند.

آزمایشات و عکسبرداری های لازم را به موقع در اختیار جراح بینی خود قرار دهید.

توصیه می شود از یک هفته قبل از جراحی بینی از مایعات و مواد مغذی بیشتری استفاده کنید.

پیش از عمل استحمام نمایید.

از 8 ساعت قبل از رینوپلاستی چیزی میل نکنید اما تا 4 ساعت پیش از عمل می توانید مایعاتی همچون آب و آبمیوه بنوشید.

روز عمل از داشتن آرایش ، لاک و زیور آلات خودداری فرمایید. داشتن ریش و سبیل هم برای آقایان ممنوع می باشد.

به اتفاق یک همراه به کلینیک مراجعه نمایید. اما بهتر است بیش از یک نفر نباشد.

در ساعت تعیین شده در محل جراحی حضور داشته باشید.

مدارک پزشکی و شناسایی را همراه خود بیاورید.

افراد عینکی پیش از جراحی بینی باید نسبت به تهیه لنز تماسی نرم اقدام کنند. چرا که حداقل تا دو ماه بعد از عمل نمی توانند از عینک استفاده کنند.

جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی

علاوه بر مهارت جراح نوع و ساختار بینی نیز در نتیجه رینوپلاستی موثر است به همین دلیل است که فرم بینی جراحی شده در همه افراد شبیه به یکدیگر نیست. بطور مثال در جراحی بینی گوشتی با توجه به غضروف ضعیف و پوست ضخیم بینی، بهتر است که بینی فرم طبیعی داشته باشد.

بینی گوشتی کمی در فرم دهی محدودیت دارد ولی این بدین معنی نیست که پس از گذشت مدتی از جراحی بینی فرم بینی مانند سابق می شود یا نتیجه جراحی بینی گوشتی به زیبایی بینی استخوانی نخواهد بود. همچنین بدلیل استخوان محکم و کم بودن ضخامت بینی استخوانی، فرم بینی فانتزی بهترین مدل برای افرادی است که بینی استخوانی دارند و می خواهند جراحی بینی استخوانی انجام دهند.