ثروتمند بودن همیشه بهتر از فقیر بودن است

فقر خوب نیست همانطور که بیماري خوب نیست فقر هم یک بیماري ذهني است بیماري که انسان را ضعیف ميکند ، انسان را ضعيف و کوچک ميکند ، حس را بد ميکند و کاری ميکند که از زندگی لذت نبرید. در فقر اصلاً حس خوشحالی و شادمانی وجود ندارد شما باید ثروتمند شوید و خوشحالی و ارامش حقیقی را تجربه کنید.


بعضی به مسأله فقر بیش تر اهمیت داده اند و آن را با زهد و ساده زیستی هم معنا دانسته اند ولی مسأله سرمایه دار شدنی که نتيجه اش قدرت آوری، علم آموزی و رفع نیازهای مادی مردم است چیست؟ سرمایه داری زمانی بد است که به تجمل ختم شود و‌ اگر نه بدون سرمایه مگر ميشود حتی فعالیت مذهبی کرد؟

فقر خوب نیست همانطور که بیماري خوب نیست فقر هم یک بیماري ذهني است بیماري که انسان را ضعیف ميکند ، انسان را ضعيف و کوچک ميکند ، حس را بد ميکند و کاری ميکند که از زندگی لذت نبرید. در فقر اصلاً حس خوشحالی و شادمانی وجود ندارد شما باید ثروتمند شوید و خوشحالی و ارامش حقیقی را تجربه کنید. شخصی که بیمار ميشود و پول کافی براي معالجه خود ندارد احساسش هر روز بدتر و بدتر ميشود ، شخصی که بده کار است و هر لحظه استرس دارد، نمی تواند شاد باشد و ارامش را لمس کند.

زندگی باید همراه با خوشحالی و لذت و ارامش باشد و بدون پول نمی توان خوشحالی حقیقی را حس کرد.

هنگامی که که ذهن انسان نگران پول باشد آرامشی وجود ندارد، لذتی وجود ندارد و اصلاً حس خوبی بوجود نمی آید. ثروتمند شدن خوب است، انساني که ثروتمند است نگرانی ندارد، فرد ثروتمند میتواند تمام احساسات خوب را تجربه کند، میتواند هر کاری که دوست دارد انجام دهد، به هر کجای دنیا که می خواهد سفر کند، از زندگی اش لذت ببرد و به انسان های ديگر کمک کند.

انسان ثروتمند مدام شادمان است و خوش‌حالی یعنی شاکر بودن ، ولی انسان بی بضاعت مدام از زمین و زمان گلایه دارد و مدام ناشکر است، پس فقر هیچ وقت خوب نبوده و هیچ وقت هم خوب نخواهد بود، در فقر اصلاً حس خوشایندی وجود ندارد.( بیشتر بخوانید: چگونه احساس ثروتمند بودن کنید؟)

اشخاص بی بضاعت نظرشان این است که ثروتمند شدن سخت است و به آسانی نمی توان ثروتمند شد یا این که اگر بخواهی ثروتمند شوی باید شانس بیاوری یا به سراغ دعا و جادو بروی امکان دارد این جملات را از زبان فقیران بشنوید:

اگه شانس نداشته باشی نمیتونی پول دار بشی – طرف یه زمین خرید یهو قیمتش میلیاردی شد – اگه ۱۰۰ ميليون از بانک ببرم زندگیم از این رو به اون رو میشه – میگن فلانی رفته پیش دعانویس تو هر کاری میزنه پول از سر و کولش بالا میره – پول دار شدن که راحت نیست باید ۵۰ سال کار کنی هیچی نخوری تا بتونی دو قرون جمع کنی.

تمام این سخنان خیالات اشخاص بی بضاعت است، ثروتمند شدن بسیار بسیار راحت است چنانچه باورهای خود را تغيير دهید اگر به خدا ایمان داشته باشید اگر شجاع باشید و این تصورات اشتباه را از ذهن خود پاک کنید. باور کنید که ثروت براي تمام مردم دنیا وجود دارد تنها باید باور کنند و به نعمات اجازه وارد شدن بدهند.

ثروتمند بودن,فقیر بودن,ثروتمند
اسرار ذهن ثروتمند

عاداتی که شما را فقیر ميکند

تضمینی وجود ندارد که خودداری از این موارد سبب ثروتمند شدن کسی بشود. ولی لااقل با کنارگذاشتن این عادت ها می توانیم از فقر پيش‌گيري کنیم. می توانیم بگوییم ثروت مانند یک استخر است. اندازه آب جمع شده در استخر هم به حجم آب ورودی و هم به اندازه آب خروجی بستگی دارد. قطعاً بستن سوراخ های استخر میتواند به زودتر پر شدن آن کمک کند.

– بدحساب شویم و قرض های خود را پس ندهیم!

داشتن اعتبار و آوازه خوش حسابی تأثير زيادي بر زندگی مالی شما می گذارد. مواردی پیش مي‌ايد که شما احتیاج دارید سریع پولی قرض کنید. احتمالا یک موقعیت تجاری فوق العاده یا هزینه ای پيش بيني نشده که باید به سرعت براي آنها پول تهیه کنید. اگر در بین دوستان و اشنایان خود به شخصی بدحساب معروف شوید، اعتبار خود را از دست خواهید داد. در این صورت ناگزیر می شوید تمام بار مالی پیش آمده در زندگی خود را تنها تحمل کنید. این شوک ها، فشارها و بارها میتواند شما را از پای در بیاورد و به ورشکستگی برساند.

– ترس از تغيير

بزرگ ترين ترس افرادی که چنين تفکرات ضعيف و اشتباهی دارند این است که از تغييرات می هراسند. افرادی که در زندگی خود تصمیم به تغيير می گیرند در واقع ثبات وضعیت خود را به خطر می اندازند که اشخاص کوته نظر از این وضعیت ترس دارند.

حتی این اشخاص از راه انداختن کسب و کار خود می ترسند برای این که ترس از شکست در وجودشان رخنه نموده است .

بعلاوه این اشخاص به شهر های ديگر هم مهاجرت نمی کنند برای این که در آن جا اصلاً دوستی ندارند یا شغل خود را تغيير نمی دهند زیرا پیدا کردن شغلی تازه به اراده و سعی بالایی احتیاج دارد که چنين افرادی ندارند.