06 آوریل 2020
آوریل 6, 2020

بزرگ کردن سینه

0 دیدگاه

بزرگ کردن سینه

یکی از معروف ترین و شایع ترین عمل های زیبایی سینه در بین خانم ها بزرگ کردن سینه توسط پروتز سینه است که در این مقاله درمورد آن صحبت می کنیم. هر ساله هزاران خانم برای انجام جراحی بزرگ کردن سینه اقدام می کنند ، برخی از آن ها در این باور هستند که سینه هایشان کوچک و شکل نا متوازنی دارند.

برخی از خانم ها نیز سینه هایشان رشد نکرده است و یاد بعد از شیر دهی و یا به مرور سن شکل خود را از دست داده اند.

استفاده از این روش برای این خانم ها موجب می شود که اعتماد به نفس خود را به دست بیاورند.

به بیمار اطلاعات کافی داده می شود تا بتواند یکی از روش های جراحی سینه را انتخاب کند.

بزرگ کردن سینه

ماده ای که از آن برای بزرگ کردن سینه استفاده می شود از جنس سیلیکون است، سیلیکون نیز عنصری است که در طبیعت یافت می شود، ترکیب با عناصری مانند کربن و هیدروژن و اکسیژن بوجود می آید.

سیلیکون در ساخت محصولاتی مانند لوازم آرایش ، مواد غذایی و پروتز های پزشکی کاربرد دارد.

بسیاری مطالعات بر روی استفاده از سیلبکون برای بزرگ کردن سینه انجام شده است و این ماده به هیچ وجه موجب سرطان سینه نمی شود.

بزرگ کردن سینه را می توان از 18 سالگی به بعد انجام داد، درکل هیچ سنی برای بهبودی ظاهر دیر نیست.

برای انجام بزرگ کردن سینه توسط پروتز سینه ، فوق تخصص باید ابتدا معاینه کند و سپس طبق سلیقه شما برای نحوه بزرگ کردن سینه تصمیم گرفته شود.

مصرف داروهایی که دارای آسپرین و ایبوپروفن و یا هر ماده ای که موجب کاهش وزن می شود را برای مدت 2 هفته قبل از جراحی سینه کنار بگذارید. از ویتامین هایی شامل E به مدت 10 روز استفاده نکنید.

جراحی پروتز سینه چیست ؟

پروتز سینه نوعی جراحی زیبایی سینه است که جهت افزایش سایز سینه ها و فرم دهی به سینه مورد استفاده قرار می

گیرد. جراحی پروتز سینه امروزه طرفداران بسیاری را مجذوب خود نموده است به ویژه در میان بانوانی که به هر دلیلی از سینه کوچکی برخوردارند یا متاسفانه اصلا بافت سینه ندارند.

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه با توجه به موادی که داخل آن موجود است به دو دسته پروتزهای سالینی ( اب نمکی )  سیلیکونی ( ژلی ) تقسیم می شود.

پروتز سینه سالینی

مواد تشکیل دهنده این نوع از پروتزها آب نمک استریل می باشد. این پروتزها جداره نفوذناپذیری دارند و در قیاس با نوع دیگر پروتزها از استحکام بالایی برخوردارند.

جراح متخصص به منظور قرار دادن این نوع از پروتزها در داخل سینه نیاز به ایجاد برش کوچکتری دارد و عموما خانم های بالای 18 سال کاندید مناسبی برای استفاده از پروتزهای سالینی هستند.

پروتزهای سالینی به نسبت پروتزهای سیلیکونی قیمت مناسب تری دارند.

لازم به ذکر است که متاسفانه پروتزهای سالینی در صورت پارگی با نشت مایع داخل خود مواجه می شوند البته جای نگرانی نیست چرا که آب نمک موجود در این نوع از پروتزها جذب بدن شده و سپس دفع می گردد.

پروتز سینه سیلیکونی

مواد تشکیل دهنده پروتزهای سیلیکونی از ژل سیلیکون می باشد که خوشبختانه به دلیل سازگاری ای که سیلیکون با بدن دارد این پروتزها هرگز خطری برای فرد در پی نخواهند داشت.

جراح متخصص به منظور قرار دادن این نوع از پروتزها در سینه ، نسبت به پروتزهای سالینی به ایجاد برش بزرگتری نیاز دارد و غالبا پروتزهای سیلیکونی برای خانم های بالای 22 سال گزینه مناسبی می باشد.

پروتزهای سیلیکونی در مقایسه با پروتزهای سالینی قیمت بالاتری دارند و گران تر هستند.

لازم به ذکر است که خوشبختانه امکان پارگی این نوع از پروتزها بسیار ناچیز است و در صورت پارگی محتویات آن خالی نمی شود البته توصیه می شود به منظور پیشگیری از بروز هر اتفاقی در بازه های منظم زمانی فرد تحت معاینه و بررسی پزشک معالج خود قرار گیرد.

سایز پروتز سینه

جراح بر اساس ویژگی های اندام هر فرد ، سایز پروتز سینه را انتخاب می کند ، البته به این منظور خواسته بیمار را نیز در نظر دارد ، اما در نهایت متناسب با چارچوب بدنی افراد سایز سینه مناسب را پیشنهاد می دهد.

انواع مدل پروتز سینه

پروتزهای سینه بر اساس مدل به دو دسته پروتزهای گرد ( مدور ) و قطره اشکی ( آناتومیکال ) تقسیم می شوند.

پروتز سینه گرد

پروتزهای گرد حالتی مدور دارند و از نمای نیم رخ مشابه نیم کره می باشند. افرادی که خواهان داشتن سینه هایی با برجستگی و برآمدگی زیاد هستند می توانند از این مدل از پروتزها استفاده کنند.

پروتزهای گرد با توجه به نوع برجستگی ای که دارند به سه دسته تقسیم می شوند :

پروتزهای گرد با برجستگی کم
پروتزهای گرد با برجستگی زیاد
پروتزهای گرد با برجستگی خیلی زیاد

نکته ای که در مورد پروتزهای گرد بسیار حائز اهمیت است و منجر به محبوبیت بیشتر ان نسبت به پروتزهای قطره اشکی شده این است که چنانچه این پروتزها در سینه بچرخند هرگز در فرم ظاهری سینه تاثیر نامطلوبی ایجاد نخواهند کرد.

از دیگر مزایای پروتزهای گرد می توان به قرار گیری راحت تر آن نسبت به پروتزهای قظطره اشکی اشاره نمود.

پروتز سینه قطره اشکی

این مدل از پروتزهای سینه بسیار شبیه به سینه طبیعی می باشند به نحوی که ضخامت بخش فوقانی این پروتزها نسبت به بخش تحتانی آن از ضخامت بیشتری برخوردار است.

خانم هایی که تمایل دارند ظاهذ سینه شان پس از جراحی پروتز سینه فرم طبیعی تری داشته باشد می توانند پروتزهای قطره اشکی را انتخاب نمایند.

برش های جراحی پروتز سینه

جراح متخصص جهت قرار دادن پروتزها درون سینه می تواند از یکی از بر های ذیل استفاده نماید :

برش در اطراف هاله سینه
برش در چین زیر سینه
برش در زیر بغل
هزینه جراحی پروتز سینه

هزینه عمل جراحی پروتز سینه بر اساس پارامترهای متعددی تعیین می گردد ، برخی از این آیتم ها عبارتند از نوع پروتز ، دستمزد جراح ، تبحر و کارآزمودگی جراح ، هزینه محل انجام جراحی و غیره.

در خاتمه باید خاطر نشان کرد که به دلیل قرارگیری جراحی پروتز سینه در دسته جراحی های زیبایی ، هزینه های این جراحی تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی گیرد.

مدت زمان عمل بزرگ کردن سینه

حداقل مدت زمان جراحی پروتز سینه حدود یک الی دو ساعت می باشد.

روش عمل بزرگ کردن سینه

پس از مرحله بیهوشی ، با ایجاد یک برش، پروتز سینه در محل مناسب قرار داده خواهد شد.

عوارض کوتاه مدت عمل بزرگ کردن سینه

بعد از عمل پروتز سینه ، تا مدتی بروز درد ، تورم و حساسیت سینه ها طبیعی می باشد.

کاندیدای جراحی بزرگ کردن سینه
بانوانی که دارای سینه ای بسیار کوچک هستند و از اندازه و شکل نا متقارن سینه خود ناراضی هستند.
خانم هایی که به دلیل کاهش وزن شدید یا افزایش سن یا دوران بارداری و شیردهی بافت سینه هایشان کاهش یافته است.
بانوانی که به دلیل درمان سرطان، قسمتی یا به طور کامل یک یا هر دو بافت سینه خود را به منظور درمان سرطان سینه از دست داده اند.
نحوه انتخاب جراح سینه

با پرس و جو از دوستان و اطرافیان یا سرچ کردن جراح سينه در موتورهای جستجو لیستی از جراحان سینه تهیه نمایند و با مراجعه به سایت جراحان سینه از تخصص و مهارت و میزان تجارب جراح سینه اطلاعات کسب نمایید.

فرد با مراجعه حضوری به مطب و انجام مشاوره حضوری و دیدن افرادی که قبلا جراحی سینه را انجام داده اند، می تواند میزان رضایت افراد را از انجام جراحی سینه جویا شود.

خصوصیات بهترین جراح سینه

بهترین جراح سینه ابتدا هدف فرد را از انجام جراحی سینه مورد بررسی قرار می دهد و دیدگاه کلی از جراحی زیبایی سینه به فرد می دهد تا فرد بتواند راجع به انجام عمل سینه تصمیم گیری نماید.

بهترین جراح سینه با توجه به مهارت و تجربه خود در روش های مدرن پزشکی به درمان بیمار می پردازد.

برای دستیابی به نتایج مطلوب و رضایتمندانه توصیه های لازم را برای فرد بازگو می نماید که در جلسه مشاوره قبل از جراحی سینه برای فرد انجام می شود.

جراح سینه قبل از اقدام به عمل جراحی سینه فرد متقاضی را در مورد سابقه مصرف دارو یا داشتن بیماری خاص مورد بررسی قرار می دهد.

اقدامات قبل از جراحی بزرگ کردن سینه
اقدامات قبل از جراحی سینه یکی از مواردی است که بر نتیجه جراحی سینه تاثیر بسزایی خواهد داشت. افراد با آگاهی داشتن از این اقدامات می توانند جراحی ایمنی با نتایج خوشایند را برای خود ایجاد نمایند.
از جراح سینه بخواهید هنگام مشاوره دیدگاه کلی را درمورد روند و چگونگی جراحی سینه را در اختیار شما قرار دهد.
در جلسه مشاوره آزمایش های لازم توسط جراح سینه تجویز می شود.
در صورتی که بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی استفاده می کنید جراح سینه خود را مطلع سازید.
از مصرف داروهایی که موجب اختلال در انعقاد خون می شود از قبیل قرص های آسپرین به مدت دو هفته خودداری نماید.
به مدت یک ماه از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری نمایید.
آزمایش های لازم را که جراح سینه تجویز نموده را انجام دهید و روز جراحی همراه خود داشته باشید.
شب قبل از جراحی سینه استحمام نمایید و شام سبکی میل نمایید.
چنانچه قبلا جراحی انجام داده اید یا مشکلی در جراحی قبلی داشته اید جراح سینه را از این موضوع مطلع سازید.
روز جراحی با یک همراه در کلینیک حضور داشته باشید.
دوران نقاهت و بهبودی عمل بزرگ کردن سینه
بیمار چند ساعت بعد از جراحی سینه و بعد از ویزیت جراح سینه ، ترخیص خواهد شد.
به طور معمول بعد از یک هفته فرد می تواند فعالیت های روزمره خود را شروع کند.
بعد از چهار هفته البته با صلاحدید جراح سینه می توانید فعالیت های شدید و سنگین را آغاز کنید.
فرد باید از حرکاتی که دست و بازو را تحت فشار قرار می دهد خودداری نماید.
سوتین طبی که جراح سینه تجویز نموده است را به طور دائم استفاده نمایید.
داروهایی که جراح سینه تجویز نموده است را به طور مرتب و به موقع تا آخر استفاده نمایید.
نتیجه عمل بزرگ کردن سینه دائمی است.
در برخی موارد نادر ممکن است، بعد از 15 تا 20 سال نیاز به تعویض پروتز سینه باشد.
بزرگ کردن سینه با تزریق ژل و چربی به سینه :

در حال حاضر در دنیا ، تزریق چربی یکی از امور زیبایی است که به صورت روتین در حال انجام است ؛ ولی نه به منظور cosmetic ( بزرگ کردن سینه ها با عنوان زیبایی ) ، بلکه تنها در مواردی که به عنوان مثال فرد سرطان سینه داشته و با انجام عمل ، با نقص در سینه خود مواجه شده است.

در چنین مواردی فرد می تواند به منظور رفع این نقص و در راستای بزرگ کردن سینه از روش تزریق چربی استفاده نمود.

از این رو خانم هایی که سینه های کوچکی دارند و تمایل به بزرگ کردن آن دارند نباید از روش تزریق ژل و چربی به سینه استفاده نمایند.

در حقیقت جهت بزرگ کردن سایز سینه ، تزریق ژل و حتی تزریق چربی از بدن خود بیمار اصلا درست نیست ؛ چرا که این کار ممکن است سبب بروز نکروز شده و منجر به سفتی سینه ها و بروز درد شود.

متاسفانه بسیاری از خانم هایی که تزریق چربی به سینه انجام داده اند ، معمولا چندی بعد به منظور تخلیه چربی یا ژل تزریق شده به مطب متخصص مراجعه می کنند.

خواهش می کنیم با توجه به مطالب فوق و وجود روش های کارآمدی همچون پروتز سینه ، از روش تزریق جهت بزرگ کردن سینه استفاده نفرمایید.

تاثیر قرص ، کرم و ژل های بزرگ کننده سینه :

در ارتباط با مصرف قرص ها ، کرم ها و ژل های موضعی که باعث افزایش حجم می شوند ؛ باید گفت که این موارد به این صورت هستند که باعث تغییرات سیستم هورمونی از مغز تاEnd organ می شوند و از آن جا که ما وقتی هورمونی داریم مثل تیروئید ، از مغز به هیپوفیز و تخمدان می رود و چنانچه بازخورد منفی به مغز بدهد منجر به بروز اختلال در سیستم هورومونی می شود.

بنابراین زمانی که از موارد ذکر شده استفاده می کنیم ، یک فیدبک منفی ( با این مضمون که ترشح خود را متوقف کن ) به مغز صادر می شود و این کار باعث می شود که سیستم هورمونی شما تحت الشعاع این مسئله قرار گیرد.

قرص ، کرم و ژل های بزرگ کننده سینه ؛ ممکن است به صورت موضعی و کوتاه مدت ( تا چند روز ) نتیجه خوبی به دنبال داشته باشند و بتوان برای مهمانی ها از آن استفاده کرد ؛ اما به هورمونی می شود و اصلا هیچ توصیه ای به مصرف آن ها نمی شود.

در حال حاضر بهترین و تنهاترین راه برای بزرگ کردن سینه ، پروتز سینه است ؛ البته از منظر زیبایی و ممکن است در سرطان فرق داشته باشد ؛ اما در بزرگ کردن سینه از لحاظ زیبایی فقط و فقط پروتزی می تواند باعث افزایش سایز سینه شود و بقیه راه ها به دلیل عوارضی که دارند توصیه نمی شوند.