برای کوچک‌نمایی شکم چه لباسی بپوشیم

پوشیدن لباس‌های متناسب با جثه و اندام خودمان، هنری است که همه باید آن را بیاموزیم.این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که اندازه‌های طبیعی بدن ازچارچوب استاندارد خود خارج ‌شوند و مشکلاتی در پوشیدن لباس‌های دلخواهایجاد ‌کنند.

یکی از این مشکلات، بزرگی شکم و پهلوها و تجمع بیش از حدچربی در این منطقه است. اگر شما هم از داشتن شکمی بزرگ رنج می‌برید، چارهاول مشکلتان این است که سعی کنید با ورزش و پیاده‌روی روزانه و مستمر،شکمتان را کوچک کنید. اما چاره دومش این است که موقع لباس پوشیدن،حواس‌تان به توصیه‌های زیر هم باشد…
قبل از هر توصیه‌ای، باید این نکتهرا مدنظر داشته باشید که مد همیشه تغییر می‌کند اما لباسی که اندام شما رابه بهترین شکل نشان می‌دهد تغییر زیادی نخواهد کرد؛ پس بی‌دلیل از مدهاپیروی نکنید و توصیه‌های ما را جدی بگیرید:

● ۹ توصیه عمومی
۱) دور پارچه‌های سنگین (فاستونی، پشمی، فلانل) را خط بکشید و از پارچه‌های سبک با نخ طبیعی و رنگ‌ تیره و مات استفاده کنید.
۲)از پوشیدن هر لباسی که به تن می‌چسبد (جلیقه، لباس‌های اندامی، تی‌شرت‌هایتنگ، لباس‌های کاموایی دستباف و سفت و پیراهن‌های آستین‌کوتاه تنگ)خودداری کنید.
۳) لباس‌های گشاد و تیره بپوشید. رنگ تیره، اندام را کوچک‌تر نشان می‌‌دهد. ضمن آنکه لباس گشاد، بزرگی شکم را پنهان می‌کند.
۴) از پوشیدن لباس‌هایی که راه‌های افقی دارند، بپرهیزید و برعکس، از لباس‌هایی که راه‌های عمودی و ریز دارند، استفاده کنید.
۵) شلوار را روی شکمتان نیاورید.
۶)از شلوارهای تنگ و باریک استفاده نکنید و برعکس از شلوارهای دمپا استفادهکنید که انتهای آن از زانو به پایین به تدریج گشاد می‌شود.
۷) کمربند شلوار را پهن انتخاب نکنید و هیچ‌گاه آن را بالای شکم یا زیرشکم نبندید بلکه دقیقا روی شکم ببندید.
۸)شلوار جینی انتخاب کنید که سایز آن از اندازه واقعی‌تان یک سایز بزرگ‌ترباشد. در این صورت، به راحتی دور کمرتان قرار گرفته و شکم شما رامی‌پوشاند.
۹) صاف بایستید. قدتان کوتاه باشد یا بلند، مدل ایستادن شما روی فرم بدن و چگونگی ایستادن لباس روی آن تاثیر دارد.

● ۶ توصیه مردانه
۱)کمتر تی‌شرت بپوشید. در غیر این صورت، زیر تی‌شرت‌تان زیرپوش پوشیده و آنرا توی شلوار بزنید تا شکم‌تان را ثابت نگه دارد. بهتر است روی تی‌شرت،سویی‌شرت یا پلیور بپوشید.
۲) پیراهن آستین بلند با رنگ تیره بهترین مدل لباس برای تمام آنهایی است که شکمی بزرگ دارند.
۳) ترجیحا از پیراهن و شلوار یکرنگ استفاده کنید.

۴) از آویزان کردن موبایل، دسته کلید، زنجیر ساعت و این‌جور چیزها در ناحیه شکم و کمرتان خودداری کنید.
۵) از پوشیدن لباس‌های براق و تی‌شرت‌هایی که در ناحیه شکم عکس‌های بزرگ دارند، پرهیز کنید.
۶)شلوارهایی که در ناحیه بالای زانو و ساق پا جیب دارند، گزینه خوبی برایپوشیدن هستند؛ به شرط آنکه ران‌های پایتان هم به بزرگی شکم‌تان نباشد!

● ۱۰ توصیه زنانه
۱)پیراهن و بلوزهای مدل Wrap (رپ: مدلی که یک طرف لباس روی طرف دیگر پیچیدهمی‌شود) بپوشید؛ چون موجب می‌شود سینه شما کاملا به دو قسمت تفکیک شود وکمر مشخص‌تری برایتان ایجاد کند و در نتیجه، شکمتان کوچک‌تر به نظر برسد.
۲) دامن‌هایی که خط کمر آن پایین‌تر است، شکم شما را کوچک‌تر نشان می‌دهد.
۳) جیب، پلیسه و چین در ناحیه پشت، جلو و پهلوی شکم سبب می‌شود که شکم شما بزرگ‌تر به نظر برسد.
۴)از پوشیدن کت، مانتو، پیراهن و هر نوع لباس کمردار خودداری کنید. کمر باعثایجاد جمع‌شدگی و چین در قسمت شکم می‌شود و دور شکم را بزرگ‌تر از آنچههست، نشان می‌دهد.
۵) گوشواره‌ها و گردن‌بندهای بزرگ، هدبند یا روسری،همگی روش‌هایی عالی برای ایجاد توجه به صورت و عدم توجه به قسمت‌هاینامناسب اندام شما می‌شود.
۶) دامن‌های کلوشی انتخاب کنید که در قسمت کمر جمع نمی‌شود.
۷)دامن‌های راسته یا باریک و تنگ، اندام پایینی بدن شما را باریک‌تر و کمعرض‌تر نشان می‌دهد و این تصور را ایجاد می‌کند که فرم کلی بدن شما لاغرتراست.
۸) می‌توانید شلوارهای جین نسبتا گشاد را با تی‌شرت یا پلیور که روی آن را بگیرد، بپوشید.
۹) بهتر است از پوشیدن شلوارهای پیله‌دار بپرهیزید؛ چرا که بزرگی میان‌تنه را بیشتر توی چشم می‌آورد.
۱۰) تی‌شرت، پیراهن یا ژاکت‌هایی بپوشید که رنگشان با شلوارتان تضاد داشته باشد.